• Merhaba Ziyaretçi sitemize hoşgeldin!
    Forumdaki içeriklerimizden daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from our content on the forum

"özlediğimiz versiyon ile başlayacağız" ve "oyun fiyatlandırması TL olacak" cümleleri en çok merak edilen sorularımızı cevaplıyor bunlar gerçekten sevindirici ayrıca "private sunucular ile ilgili gerekli hukuki adımlar zaman içerisinde atılacaktır." denilmiş bunda başarılı olursalar bütün silkroad oyuncusunu tek bir çatı altında toplamış olurlar buda oyunun çok kalabalık olacağı anlamına gelir ama burada yeni sorular ortaya çıkıyor. Heyecanlandırıcı gelişmeler bunlar, bakalım zaman bize neler gösterecek merakla beklemedeyiz.

@Zoneradious
1. ''Bu paylaşılan haber para tuzağı bilginiz olsun'' gibi kesin konuşmamak lazım. Kendi düşüncelerinizi doğruymuş gibi yorumlamak yanlış olur çünkü kaynak olarak gösterdiğimiz haber 19 Mart 2020'ye ait bizim bunu yeni paylaşmamızın sebebi yeni ulaşmamız.
Birde çözemediğim bir şey var yazdıklarınızda ''baktılar oyuncu çok hemen private kurup lisans almış gibi gösterelim'' gibisinden bir şey yaptıklarını düşündüğünüzden bahsetmişsiniz bu söz konusu değil çünkü bahsedilen şirketin referansları yetiyor ben buradayım demeye :geek:

Değerli ziyaretçimiz, bağlantı içeriğini görüntüleyebilmeniz için, Giriş yap veya Kayıt ol işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

2. Olarak kaynak olarak gösterdiğimiz Donga'da 22 Temmuz 2019'a ait yine bir lisans sözleşmesi haberi var buda sanıyorsam ''Digeam'' adlı şirketin haberi ve şu an oyunları açık yollarına devam ediyorlar. Bu oyunuda sizlere ben duyurmuştum. Bir şirket parası ile oyununun kopyasını satabilir bundan doğal bir şey yok ki bahsi geçen oyun ''Silkroad Online'' 2005'ten beri açık olduğu gerçeği ortada o zamandan bu zamana kadar bir çok lisanslı resmi sürüme sahip oldu bu ben ilgilenemiyorum paramı verin keyfime bakayım demek mi :D
Parası ile lisans dağıtmak tamamen marka sahibinin bileceği bir iş çok kazandığın paradan birazda bana ver demek olmuyor zaten bildiğim kadarı ile 6 aylık bir süre için 20000$ civarı bir paraya kiralıyorsun :unsure:

Kaynak:
Değerli ziyaretçimiz, bağlantı içeriğini görüntüleyebilmeniz için, Giriş yap veya Kayıt ol işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Websitesi:

@Burak Yoğun '' Bir şirket parası ile oyununun kopyasını satabilir bundan doğal bir şey yok ki '' demişsin.
veya
vb. tarzı platformlara Lisans haklarını satmayan şirketten bahsediyoruz :) (Gerçi Silkroad Online'ın son yıllardaki borsa düşüşünden sonra steam'in kendi bünyesine katmıyor olması aşikardır) Joymax yayın haklarını bile başka şirketlere vermezken kopyasını farklı bir şirkete satması veya kiralaması pekte mantıklı gelmiyor bana. Fazlada karamsar olmıyayım bekleyip görelim :)

Mükemmel Bir Haber Düşünsenize 30-60TL Ye 2 Ay VİP'Sin :D Çok Güzel Haberler Bunlar Sro Lobby'ye Çok Teşekkür Ediyorum Şimdiden Bu Arada Şunu Da Söyleyeyim @Zoneradious 'dan da Ses Çıkmıyor :ROFLMAO::ROFLMAO: Bizim Hevesimizi Kırmaya Hakkın Yok Kardeşim

@Berat4172 Amaç ses çıkartmak değil satın alıp almaması beni bağlamıyor bende isterim TL ile alışveriş yapmayı veya daha kalabalık server'de oynamayı. En azından pvp server'lardan kurtulmuş oluruz. ;)

@Berat4172 Amaç ses çıkartmak değil satın alıp almaması beni bağlamıyor bende isterim TL ile alışveriş yapmayı veya daha kalabalık server'de oynamayı. En azından pvp server'lardan kurtulmuş oluruz. ;)
Yok Zaten Kardeşim Sırf Öyle Dedin Diye Sana Bağırıp Çağıracak Değiliz Ama Olaya Biraz Karamsar Bakıyorsun Bence Rahat Ol Kötü Bir Şirkete Benzemiyor GameGami :):cool::geek:😉😉

Önceki yazımdan alıntıdır.
Muhtemelen baktılar bu Türkler isro'dan çok pvp server'da oynuyor 3-5 tane Türk bulup Türk oyun şirketine verdik diyerek yeni pvp tarzı isro kurup ordan da sömürme derdinde olabilir.

Yeni fark etmiş olduğum birşeyden bahsedicem size. Joymax'tan yayın haklarını alan referansları iyi olan siteye göz gezdirdim ve site de bir çok dil desteği aktif olmasına rağmen Türkçe dil desteğinin aktif olmaması size ne kadar mantıklı geliyor ? Türk şirketi diye adlandırılan GameGami oyun şirketinin resmi web sayfasında bir çok dil desteği varken Türkçe dil desteği yok :) Şaka gibi... Gerçekleri görmeniz açısından bu son paylaşımı mı yapıyorum. Dediğim gibi kim satın aldı kim kazandı beni alakadar etmiyor :)
Not: Şirketin bir çok referans olarak gösterdiği şirketlerde Korea Menşei'dir.​

Screenshot_1.png

''Bir çok'' diye yazmıştım orada hepsi demedim zaten :) Peak Game'te mi demektense iyi okumanı öneririm.
Amacım polemik yaratmak değil zaten bu siteyide kullanmıyorum. Sadece haberi duyduğum için bir kaç düşüncemi yazdım. Hep birlikte göreceğiz..

Selametle;

Bu haber yeni para tuzağı arkadaşlar bilginiz olsun. Hiç bir şirket lisans sözleşme haklarını başka şirkete vermez. Yayıncılığını veya yayın haklarını verse anlarım da şuan bu yaptığı Private Server'lardan bir farkı yok yani. Legal Pvp Turkish isro mu oluyor bu ? Muhtemelen baktılar bu Türkler isro'dan çok pvp server'da oynuyor 3-5 tane Türk bulup Türk oyun şirketine verdik diyerek yeni pvp tarzı isro kurup ordan da sömürme derdinde olabilir :) Açıkcası bu durum hiç mantıklı gelmedi.. Şimdi bazı akıllı arkadaşlar çıkıp diyecek ki ee isro Vietnam, Japonya, Çin'e lisans haklarını vermişti. Fakat ordada şöyle birşey var verdiği oyun şirketleri o ülkelerin en popüler oyun şirketleriydi veya bilindik şirketler yani kime verdiği belliydi. Türk Oyun Şirketleri adı altında GameGami diye şirket bile yok..

Kaynak:

Paylaşılan kaynak 11 Mayıs 2020 tarihinde ve 00.01 saatinde düzenlenmiştir. (Güncel kaynaytır yani)

Örnek:
Yapımcı oyun şirketinin
'e yayın haklarını verdiği gibi. (
)
Örnek:
Yapımcı oyun şirketinin
'a yayın haklarını verdiği gibi. (
)
Örnek:
,
oyun şirketlerinin
'a yayın haklarını verdiği gibi. (
)
Daha bir çok örnek verebilirim de gerek yok anlayan anlamştır zaten. Farklı Platformlar için lisans hakları verilir örneğin
,
,
,
, fakat
olarakta sadece
,
tarzı oyun platformları haricinde Lisans hakları başka firmaya verilmez saçmalık olur.

Selametle;
Valla düşüncelerime lisan oldun kardeş. Bu işin içinde başka şeyler görüyorum ben de. İnanasım gelmiyor.

Mükemmel Bir Haber Düşünsenize 30-60TL Ye 2 Ay VİP'Sin :D Çok Güzel Haberler Bunlar Sro Lobby'ye Çok Teşekkür Ediyorum Şimdiden Bu Arada Şunu Da Söyleyeyim @Zoneradious 'dan da Ses Çıkmıyor :ROFLMAO::ROFLMAO: Bizim Hevesimizi Kırmaya Hakkın Yok Kardeşim

Harcadığınız silkleri TL ile satarsanız zaten o fiyata geliyor. Ben 2 ay önce 35 liraya vip olmuştum örneğin.

205 TL'ye 300 silk alıp, 6 adet 15d legend proof ve 1 adet pop alıyorsun, gold fiyatlarına göre 170-180 TL'ye denk gelecek şekilde bu itemleri satıp, eline geçen goldları TL ile satıyorsun. Eline geçen paraya x dersek;

205-x ile ulaşılan para senin 2 aylık vip ücretindir.

205 TL'ye 300 silk alıp, 6 adet 15d legend proof ve 1 adet pop alıyorsun, gold fiyatlarına göre 170-180 TL'ye denk gelecek şekilde bu itemleri satıp, eline geçen goldları TL ile satıyorsun. Eline geçen paraya x dersek;

205-x ile ulaşılan para senin 2 aylık vip ücretindir.
@muratyagli anladım şimdi dediğini sağolasın.GameGami'ye inanmayanlar var ben inananlardanım birkaç ay bekleyelim göreceğiz zaten neler olup neler bittiğini açılırsa böyle bir oyun (ki büyük ihtimalle açılır) inanmayanlarda tıpış tıpış gelecektir :D

Gerçekten belirtilmiş olduğunuz gibi türkiye piyasasına giriyorsa işte o zaman bu private serverlarına ve oralara yatırım yapan insanları zor duruma sokacaktır. Bakalım ilerleyen günler neler olacak bekleyip göreceğiz.

@Burak Yoğun '' Bir şirket parası ile oyununun kopyasını satabilir bundan doğal bir şey yok ki '' demişsin.
veya
vb. tarzı platformlara Lisans haklarını satmayan şirketten bahsediyoruz :) (Gerçi Silkroad Online'ın son yıllardaki borsa düşüşünden sonra steam'in kendi bünyesine katmıyor olması aşikardır) Joymax yayın haklarını bile başka şirketlere vermezken kopyasını farklı bir şirkete satması veya kiralaması pekte mantıklı gelmiyor bana. Fazlada karamsar olmıyayım bekleyip görelim :)
Steam, Epic Games dediğimiz yerler bir pazar görevi görür elindekini ürününü gelip pazarlaman için oluşturulan bir alan. Neden bünyesine katsın onu yapması gereken şirketler. Haklarını satın alır sözleşmesi dahilinde steama eklemek isterse eklerler. Mantıklı gelmesi için ticari bakış açısı ile bakmak lazım elimizde bir marka değeri olan ve oyuncular tarafından sevilen bir oyun var. Bu marka şirket için cevher sıcak para kazandırır
Gamegami şirketininde bu konu açıldıktan kısa süre sonra resmi sayfalarından bu konu hakkında bilgi paylaşması bizim için sevindirici 🙃

Bu Habere Fazla İlgi Var Site Şuan En Kalabalık Anını Yaşıyor Ve Baksana 3.Sayfaya geçtik :D
Site içinde iyi haber bizim için de ama private serverler için kötü haber, server açmaları çok önemli değil ama kesinlikle ve kesinlikle pvp serverler için yasal süreç başlatsınlar tek istediğim bu kadar :D

Geri