• Merhaba Ziyaretçi sitemize hoşgeldin!
    Forumdaki içeriklerimizden daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from our content on the forum

Soru Yeni Başlangıç için TRSro mu iSro mu?

ResulOZYURT

Kayıtlı Kullanıcı
Üye
Selam Herkese,
Silkroadı en son yaklaşık 10-13 yıl önce oynamış biri olarak tekrar başlama kararı aldım, ama bu süreçte epey değişiklikler olmuş. TR sro dediğimiz olay çıkmış v.s. :) Başlamadan önce bilgi olsun diye youtube'dan bazı kişilerin videolarını izledim ama çokta karar vermemde etkili olmadı.

Ben genelde tek takılmayı seviyorum ama tabi ilerleyen süreçte parti, guild felan bulursam onlarlada devam etme durumum olur. Fakat dediğim gibi genelde tek takılırım oyunda. Ticaretinde çok ölü olmadığı bir şekilde oyunu oynayayım dedim. Aslında isroya başlayacaktım ama oraya sarj sistemi gelmiş sanırım, birde servera girişler felan hepten problem (silk harcamadan oyunu oynamak imkansız gibi). TRSroda çok ilerleyemedi, başlamadan bitti diyenleri çok gördüm :D

Sizce oyuna başlamak için hangisini ve hangi server'ı tercih etmeliyim?

Selam Herkese,
Silkroadı en son yaklaşık 10-13 yıl önce oynamış biri olarak tekrar başlama kararı aldım, ama bu süreçte epey değişiklikler olmuş. TR sro dediğimiz olay çıkmış v.s. :) Başlamadan önce bilgi olsun diye youtube'dan bazı kişilerin videolarını izledim ama çokta karar vermemde etkili olmadı.

Ben genelde tek takılmayı seviyorum ama tabi ilerleyen süreçte parti, guild felan bulursam onlarlada devam etme durumum olur. Fakat dediğim gibi genelde tek takılırım oyunda. Ticaretinde çok ölü olmadığı bir şekilde oyunu oynayayım dedim. Aslında isroya başlayacaktım ama oraya sarj sistemi gelmiş sanırım, birde servera girişler felan hepten problem (silk harcamadan oyunu oynamak imkansız gibi). TRSroda çok ilerleyemedi, başlamadan bitti diyenleri çok gördüm :D

Sizce oyuna başlamak için hangisini ve hangi server'ı tercih etmeliyim?
Selamlar TRSROyu tavsiye edebilirim. Ben hem TRSRO hem İSRO oynuyorum fakat iSRO maalesef goldbotların oynadığı bir oyun hale geldi.
TRSRO görebileceğin en fazla bireysel oyuncuya sahip resmi türkiye sürümüdür.
İSRO döviz bazlı olduğu için sunuculara girmek için ya 13 silk ile anlık erişim alman lazım yada yada silver vip yapman gerekiyor buda 2 ayda bir en az 850₺'den fazla harcama yapman gerektiği anlamına geliyor.
TRSRO ise sunucular dolu olduğu için her ay premium alman gerekiyor buda buranın bir dezavantajı her premium ise 300 silk yaklaşık 195₺ civarı bir masraf olur senin için tabi oyun botsuz oynanmaz durumda olduğu için premium parasına bot parasını da dahil edebilirsin :)

Merhabalar,
Düşünceleriniz için teşekkürler. Peki trsroda kasılmak isroya göre 4 kat daha zor diye bir yorum okumuştum. Bu gerçekten böyle mi? Birde trsroda hangi server sizce daha aktif?

Merhabalar,
Düşünceleriniz için teşekkürler. Peki trsroda kasılmak isroya göre 4 kat daha zor diye bir yorum okumuştum. Bu gerçekten böyle mi? Birde trsroda hangi server sizce daha aktif?
Evet 4x zor trsroda şuan sırası ile en aktif sunucular şöyle troya > knidos > olmpos > teos

ISRO oynamanı öneririm. Tek başına oynacaksan görevlerle çok rahat bir şekilde kasılabiliyorsun. Şarj sistemi ve oyuna tek tıkta girme sorununu silk çekerek çözebilirsin. 300 silk çekerek 3 aylık tek tıka girebilirsin. 71. seviyeye kadar tek bir para harcamadan görevlerle token sistemi yardımıyla kasılabilirsin. 71'den sonra TL ile altın alarak daha ucuza altın karşılığı oyun için ticaretten ipek ile alınabilen eşyalara sahip olabilirsin. TRSRO sadece zenginlerin oynayabileceği bir oyun. Nefes almasından tut oyuna girmesine ve potuna kadar her şeyi silk ile alınıyor. Silkin TL ile alınıyor ve ucuz! (zamlarla birlikte ne kadar ucuz olduğu da tartışılır.) olduğuna aldanma. ISRO'da emin ol daha az silke her şeye sahip olabilirsin. TRSRO daha aktif mi bilmem ancak ISRO daha iyi bence. Senin benim gibi çapulcu adamı TRSRO ve gamegami istemiyor. Sadece oyunda fazlalığız. TRSRO tamamiyle p2w yani kazanmak için öde tarzı bir sunucu. Youtube'de mr watson ve bugün ne oynuyoruz gibi kanallara göz atarsan ISRO hakkında bilgiye çok rahat bir şekilde vakıf olursun. Oyunun orjinalini oynamak varken çakması.... Yine de senin keyfin bilir. Ben tek başıma oynamayı seviyorum dersen ISRO görevlerle oynamak için birebir. TRSRO'da ekibin ve paran yoksa hiçbir şeysindir. Yine de sana kalmış bir şey. Kim nereden oynamaktan zevk alıyorsa orada oynasın. Ancak üstüne para verseler TRSRO bir kere bile oynamam. STR 5 INT 5 veren flag için bile adamlar 100k silk harcıyor. Senin o sunuculardan zevk alman imkansız eğer çok zengin değilsen veya euro ve dolar üzerinden kazanan bir gurbetçi değilsen. O yüzden ISRO büyüktür TRSRO.

Selamlar TRSROyu tavsiye edebilirim. Ben hem TRSRO hem İSRO oynuyorum fakat iSRO maalesef goldbotların oynadığı bir oyun hale geldi.
TRSRO görebileceğin en fazla bireysel oyuncuya sahip resmi türkiye sürümüdür.
İSRO döviz bazlı olduğu için sunuculara girmek için ya 13 silk ile anlık erişim alman lazım yada yada silver vip yapman gerekiyor buda 2 ayda bir en az 850₺'den fazla harcama yapman gerektiği anlamına geliyor.
TRSRO ise sunucular dolu olduğu için her ay premium alman gerekiyor buda buranın bir dezavantajı her premium ise 300 silk yaklaşık 195₺ civarı bir masraf olur senin için tabi oyun botsuz oynanmaz durumda olduğu için premium parasına bot parasını da dahil edebilirsin :)
TRSRO'da goldbotların tillahı var bu arada.

iSroda pre çekmeden oyuna giremezsin
Asıl TRSRO'da premium çekmeden oyuna giremezsin. İnanmayan girip deneyebilir. ISRO'da en kalabalık sunucuda bile en fazla iki buçuk - üç saat bekliyorsun.

TRSRO'da goldbotların tillahı var bu arada.
Her silkroad online sürümünde gold bot yapan insanlar mevcut bu kadar bireysel insanın olduğu yerde'de var elbette.
Fakat arkadaşı silki dolar indexli bir oyuna yönlendirmek yanlış olur.
Ben 2020'de iSRO eris sunucusuna o zaman ekibim olan arkadaşlarım ile başlamış daha sonra trsronun lisans haberini sizlerle paylaştıktan sonra isroyu oynamayı bir nebze bırakmıştım. O dönemde 1 yıllık devil süresi uzatıyor 1 yıllık grap pet süresi alıyordum oyuna yatırdığım parayı az çok tahmin edebilirsin.
Şuan eline ne geçti dersen 123 level boş bir karakter 120 mob slotlarında otomatik görev yaptırarak level kasmaya çalışıyorum.
Global sürüme gelen legend 23 güncellemesi ile insanların 15dg+15 yaptıkları silahları eşyaları wemademax tarafından çöp edildi.
Yeni eklenen uniquelerden tek yiyorsun sağlam saldırı yapmak için en az 17dg eşyalara ihtiyacın var şimdi böyle pahalı bir oyuna başla demem benim için hoş bir öneri olmaz.
TRSRO'da en azından bireysel oyuncu çok olduğu için emeğin iSRO'ya göre bu kadar çöp olmuyor ayrıca ülke şartlarına ve döviz kurunun ateş pahası olduğu bir ortamda ellerinden geldiği kadar ucuz bir oyun sunmaya çalışıyorlar.
Ben oynayacak arkadaşın oyun tarafından çok fazla sömürülmemesi için TRSRO'yu tavsiye ettim.
Dilerse iSRO'da herkes gibi goldbot partisini yapıp oyunda eşyalar ve etkinliklerle para kazanmaya çalışıp ana çarını bir seviyeye getirmeye uğraşır.
Ama boş sunucularda herkesin kendi tercihi saygı duyarız.

isro bahsettiğin kadar pahalı bir oyun değil theia-palymra dışında aman aman bi sıra beklenmiyor girişte ben xian da oynuyorum 1.5 saate giriyorum takılıyorum rahat rahat

Gelelim vip olayını ayın 1inde aldığın 300 silki harcarsan 2 ay silver vip oluyorsun 3.ayda preyi basıyorsun temiz 3 ay tek giriş hakkın oluyor 300 silk 840 lira aylık 280ne denk geliyor trsroda 190liraya denk geliyor 90lira fazla ayrıca isroda maliyeti düşürmek istiyorsan 300silki gold olarak satabilirsin serverdan servera değişir tabi ama 250liraya denk getirilebiliyor aylık.

Benim şahsi görüşüm trsro daha zor ve daha çok para harcatıyor insanlara kafaya oynamıcaksan isroda yavaş yavaş dizersin çarını fgw olsun eventler vs olsun goldunu kasar itemini alırsın.

Canlılık konusunda katılıyorum isroda theia-palymra dışının çoğu server mezarlık gibi hareket yok

isro bahsettiğin kadar pahalı bir oyun değil theia-palymra dışında aman aman bi sıra beklenmiyor girişte ben xian da oynuyorum 1.5 saate giriyorum takılıyorum rahat rahat
Gelelim vip olayını ayın 1inde aldığın 300 silki harcarsan 2 ay silver vip oluyorsun 3.ayda preyi basıyorsun temiz 3 ay tek giriş hakkın oluyor 300 silk 840 lira aylık 280ne denk geliyor trsroda 190liraya denk geliyor 90lira fazla ayrıca isroda maliyeti düşürmek istiyorsan 300silki gold olarak satabilirsin serverdan servera değişir tabi ama 250liraya denk getirilebiliyor aylık.
Benim şahsi görüşüm trsro daha zor ve daha çok para harcatıyor insanlara kafaya oynamıcaksan isroda yavaş yavaş dizersin çarını fgw olsun eventler vs olsun goldunu kasar itemini alırsın.
Canlılık konusunda katılıyorum isroda theia-palymra dışının çoğu server mezarlık gibi hareket yok
Ben hemerada oynuyorum eğer karakter vip olmazsa bazen 1.000 kişi sıra saydığı listeye bile giremediğim oluyordu.
Bunu aşmak için mecburen vip yapıp 2 ay rahat oynamak bana yaklaşık 830₺ye patladı.
Bu parayı ben TRSRO'da harcasam bu kadar dert etmem kendime TR'ye bunun daha fazlasını harcıyorum orası da ayrı bir konu tabi :D
Magic pop oynarım video çıkar içerik çıkar bir şekilde telafi ederim. Fakat iSRO yayınları da yapıyorum içerik üretmeye çalışıyorum sunucuda kimseyi bulamıyorum. Beraber gidebileceğimiz o kadar etkinlik harita ve unique mevcut 2 3 arkadaş dışında hiç kimse yok.
Ayrıca isroda whell sistemi ile set yapma gibi bir zorunluluk var eğer yapmazsan gerek oyundaki rakip guildlerin oyuncularına gerek legend 23 ile gelen bölgelerdeki bir çok uniquede çarın sürekli yerden kalkmıyor.
Dersen ki ben etliye sütlüye karışmıyorum kale savaşına gitmem son gelmiş dungeonlara gidip 21dg item düşürmeye filan uğraşmam bahsettiğin gibi kendi haline takılırsın.
TRSRO öncesi her oyuncu gibi bizde İSRO oynuyorduk o kadar çok boş para harcadığımız bir yer haline geldi ki insanın oraya aldığı 50 silk bile pahalı geliyor bana.

Dediğim gibi kendi başına sakin takılcaksan çok rahat oynarsın pvp kale savaşı bunlar para harcama gerektiren olaylar vipini alırsın rahat rahat oynarsın yani trsroda 1dg-2dg silahlar için dünya kadar magic pop harcamak isteyen varsa trsroya devam edebilir.

Net trsro. Troya gelirsen yazabilirsin
Art arda mesaj atıldığı için bir üst mesajınız ile bu mesajınız birleştirildi:

Yıllarca palmyrada oynadım. En büyük mezarlıklardan biridir. 100 bin tl harcasa isroda kafaya oynayamaz kimse. Adam 2000-3000 bin € çerez gibi harcıyor.

eğer isro oynıcaksan en azından 131+ orta sınıf 1 çhar alman yeterli 8 ila 10 bin arası fiyat değişiyo swsine göre itemine göre

Geri