• Merhaba Ziyaretçi sitemize hoşgeldin!
    Forumdaki içeriklerimizden daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from our content on the forum

Soru Tek kasılmak mantıklı mı?

qorkem

Daimi Üye
Daimi Üye
Server
Öncelikle kolay gelsin ben birşeyi merak ediyorum tek kasılmak mı mantıklı pt girip ptde kasılmak mı mantıklı? Bazıları pt yüzde 50 exp daha iyi geliyor diyorlar yada ltp 3 kişi olunca daha iyi exp geliyormuş doğru mu ?

Bununla ilgili konu açacaktım ama öyle kaldı. Size bir istatistik atayım. Kasıldığım mobs'ta 4'lü party'deki kişi sayısına göre deneyim puanı şu şekilde;

Tek kasılırken deneyim puanım 4300 - %0
Party'de benle birlikte 1 kişi varken ki deneyim puanım 4515 - %5
Party'de benle birlikte 2 kişi varken ki deneyim puanım 4730 - %10
4'lü party full iken ki deneyim puanım 4945 - %15

Şuan 57 level glavim. Hiç 8'li party ile kasmadım. Bana 4'lü party'nin en büyük artısı aynı zaman da gold da oldu. Ama bunu 8'li party ile yapmanız mümkün değil. Kendim kasıldığım vakit gold'un yanında elixir ve stone da avantajım oluyor ki depom full stone ve elixir dolu.

Şunu sormanız gerekiyor. Sizin için level mi önemli yoksa yukarı da saydıklarıma da sahip olup emin adımlarla gitmek mi.

Bu biraz oynayış stiline bağlı şahsen ben kendi halime görevleri yaparak oyundan zevk alarak kasmayı seviyorum.
Diğer bir oyuncu ise 8/8 partiye bırakıp at yarışındaymış gibi son levele ulaşmaya çalışıyor bu iş biraz sende bitiyor :)

Şöyle ben tek kasılıyorum görev yaparak merak ettiğim şimdi deneyim puanı bana tek iken neden gelmiyor tek iken exp iyi geliyormu onu anlamadım gold kasmak tekken zor sanırım. Hem lvl kasmak hemde görev yapmak istiyorum bu yani lvl konusunda acelem yok. Birde mobun üstüne tıkladığında adının solda yuvarlak birşey varmış onun yeşil olması daha iyi exp veriyormuş doğru mu birde biri tek kasılmak daha iyi diyor.

Şöyle ben tek kasılıyorum görev yaparak merak ettiğim şimdi deneyim puanı bana tek iken neden gelmiyor tek iken exp iyi geliyormu onu anlamadım gold kasmak tekken zor sanırım. Hem lvl kasmak hemde görev yapmak istiyorum bu yani lvl konusunda acelem yok.
Deneyim puanı tek iken geliyor ama verdiğim örneğe göre 4300 geliyor. Ben bunu 4'lü party'e girerek %15 oranına kadar artırıyorum. Gold'da tek iken kasılır. 4'lü party, bireysel deneyim - bireysel item olarak geçer. Yani 4'lü party'e girmen sana birşey kaybettirmez ama exp oranını dediğimgibi %15'e kadar artırabilir.

Geri