• Merhaba Ziyaretçi sitemize hoşgeldin!
    Forumdaki içeriklerimizden daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from our content on the forum

Burak Yoğun

Administrator
Kurucu
Server
TRSRO Knidos
gg_a8e0f6019fcf4e9d8c.png

Merhaba Srolobby Ailesi

Bugün sizlere silkroad online da bulunan vip buff sistemi hakkında detaylı bilgiler vereceğim.

Nedir bu VIP Buff Sistemi :unsure:

Oyun içerisinde silk yükleyip harcadıkça elde edebildiğimiz buff çeşitidir.
Buff elde etmenin yanı sıra oyun içerisinde ek özellikler kazanmamızı sağlamaktadır.
Bufflar 1 ay ile 3 ay arasında belirlenen silk miktarlarını harcayan kişiler arasından seçilmektedir.

1- Iron Buff

1 ay içerisinde 1-99 silk arasında bir harcama yaptığımızda elde ettiğimiz buff çeşitidir.

Karakterin isminin yanında görsel bir ikon eklenmesi dışında hiç bir ek bir özelliği bulunmaktadır.

ironvip.png

2- Bronze Buff

1 ay içerisinde 100-299 silk arasında bir harcama yaptığımızda elde ettiğimiz buff çeşitidir.

Bronze buff'ta 3 adet ek özellik kazanıyoruz.

bronzevip.png

Bunlar;
Saldırı Oranında %5 Artış
Maksimum HP'de %5 Artış
Maksimum MP'de %5 Artış

3- Silver Buff

1 ay içerisinde 300-999 silk arasında bir harcama yaptığımızda elde ettiğimiz buff çeşitidir.

Silver buff'ta 3 adet ek özellik kazanıyoruz.

silvervip.png

Bunlar;
Saldırı Oranında %10 Artış
Maksimum HP'de %5 Artış
Maksimum MP'de %5 Artış

Bunlara ek olarak eğer karakteriniz Silver VIP ise sunucular doluda olsa oyuna tek tıkla giriş yapabilirsiniz.

4- Gold Buff

1 ay içerisinde 1.000-4.999 silk arasında bir harcama yaptığımızda elde ettiğimiz buff çeşitidir.

Gold buff'ta 5 adet ek özellik kazanıyoruz.

goldvip.png

Bunlar;
Fiziksel Hasarı %5 Oranında Emilim
Büyüsel Hasarı %5 Oranında Emilim
Fiziksel Saldırıda %10 Oranında Artış
Büyüsel Saldırıda %10 Oranında Artış

Bunlara ek olarak eğer karakteriniz Gold VIP ise sunucular doluda olsa oyuna tek tıkla giriş yapabilirsiniz.

Ayrıca karakteriniz Gold VIP ise SRO Macro kısmında Auto-Skill kısmı kullanıma açılır.

mautoskill.png

Bunlara ek olarak olarak Item Mall'da bulunan VIP kısmında satılan bazı özel öğeleri satın alabilirsiniz.

f10goldvip.png

5- Platinum Buff

1 ay içerisinde 5.000 silk ve üzeri bir harcama yaptığımızda elde ettiğimiz buff çeşitidir.

Platinum buff'ta 7 adet ek özellik kazanıyoruz.

platvip.png

Bunlar;
Fiziksel Hasarı %10 Oranında Emilim
Büyüsel Hasarı %10 Oranında Emilim
Fiziksel Saldırıda %10 Oranında Artış
Büyüsel Saldırıda %10 Oranında Artış
Savuşturma Oranında %10 Artış
Yürüme Hızında %5 Artış

Bunlara ek olarak eğer karakteriniz Platinum VIP ise sunucular doluda olsa oyuna tek tıkla giriş yapabilirsiniz.

Ayrıca karakteriniz Platinum VIP ise SRO Macro kısmında Auto-Hunt kısmı kullanıma açılır.

mautohunt.png

Bunlara ek olarak olarak Item Mall'da bulunan VIP kısmında satılan bazı özel öğeleri satın alabilirsiniz.

f10platvip.png

6- VIP Buff

Oynadığınız sunucuya bağlı olarak en çok silk yükleyip harcayan 10 kişini elde edebileceği buff çeşitidir.

Bu 10 kişi Platinum Buff'lara sahip kişilerden seçilmektedir.

VIP buff'ta 9 adet ek özellik kazanıyoruz.

vip.png

Bunlar;
Fiziksel Hasarı %10 Oranında Emilim
Büyüsel Hasarı %10 Oranında Emilim
Fiziksel Saldırıda %20 Oranında Artış
Büyüsel Saldırıda %20 Oranında Artış
Berserk Gage'nin Dolmasında %10 Oranında Artış
Savuşturma Oranında %10 Artış
Yürüme Hızında %10 Artış

Bunlara ek olarak eğer karakteriniz VIP Buff ise sunucular doluda olsa oyuna tek tıkla giriş yapabilirsiniz.

Ayrıca karakteriniz VIP Buff ise SRO Macro kısmında Auto-Skill ve Auto-Hunt kısmı kullanıma açılır.

mautoskill.png

mautohunt.png

Bunlara ek olarak olarak Item Mall'da bulunan VIP kısmında satılan tüm özel öğeleri satın alabilirsiniz.

f10vip.png

Başka bir konuda görüşmek üzere.​

Teşekkür ederim çok güzel bilgilendirme olmuş
Bir sorum olucak diyelimki bugün 300 silk yükledim ve İrem mal dan birşeyler aldım 300 u de harcadım silver buf verdi sunucu dolu bile olsa tek de giriyorum bu kaç gün devam edicek

Teşekkür ederim çok güzel bilgilendirme olmuş
Bir sorum olucak diyelimki bugün 300 silk yükledim ve İtemmal dan birşeyler aldım 300 u de harcadım silver buf verdi sunucu dolu bile olsa tek de giriyorum bu kaç gün devam edicek
Bu silki harcadığın güne göre değişir ülkemizin saati ile kore saati arasında farklar olduğu için ayın 5. günü saat 18:00 olmadan harcadın 300 silk 1 ay süre ile girebilirsin o 300 silke premium aldığını farz edelim silver vipin bitmesine yakın premium basarsın kafadan 2 ay rahat takılırsın.

Bu silki harcadığın güne göre değişir ülkemizin saati ile kore saati arasında farklar olduğu için ayın 5. günü saat 18:00 olmadan harcadın 300 silk 1 ay süre ile girebilirsin o 300 silke premium aldığını farz edelim silver vipin bitmesine yakın premium basarsın kafadan 2 ay rahat takılırsın.
merhaba ayın 2 ile 5 arası 300 silk yüklediğimizde harcadığımız ay ve sonrasındaki ay yani 2 ay tek tık giremiyor muyduk ? premium sonrasında basarsak 3. aya tekabül ediyor sanıyordum. 2-5 i silk yüklemenin artık bir farkı kalmadı mı ? gold vip olduğumuz zamanda gold sonra silver düşüşünden dolayı +1 ay daha veriyor 4 ay tek tık giriyoruz diye biliyordum. Bu farklılıklar değişti mi halen devam ediyor mu ?

merhaba ayın 2 ile 5 arası 300 silk yüklediğimizde harcadığımız ay ve sonrasındaki ay yani 2 ay tek tık giremiyor muyduk ? premium sonrasında basarsak 3. aya tekabül ediyor sanıyordum. 2-5 i silk yüklemenin artık bir farkı kalmadı mı ? gold vip olduğumuz zamanda gold sonra silver düşüşünden dolayı +1 ay daha veriyor 4 ay tek tık giriyoruz diye biliyordum. Bu farklılıklar değişti mi halen devam ediyor mu ?
Bahsettiğin gibi bu sistem duruyor fakat silver vipte 3 ay vermiyor 1 ay silver vip 1 ay premium toplam 2 ay oluyor diye hatırlıyorum tabi yanlışta hatırlıyor olabilirim depremden dolayı bir süredir oyunda aktif değilim daha kesin cevap vermem şuan için mümkün değil.

Bahsettiğin gibi bu sistem duruyor fakat silver vipte 3 ay vermiyor 1 ay silver vip 1 ay premium toplam 2 ay oluyor diye hatırlıyorum tabi yanlışta hatırlıyor olabilirim depremden dolayı bir süredir oyunda aktif değilim daha kesin cevap vermem şuan için mümkün değil.
öncelikle başlarda sizler olmak üzere herkese büyük geçmiş olsun kötü dönemlerden geçiyoruz .
benim bildiğim mesela 3. nisanda 300 silk harcadığımızda nisan ve mayıs silver vip oluyoruz diye hatırlıyordum. buda yaklaşık 2 aylık süre yapıyor üstüne premium basılır sonraki ay 3 ay tamamlarız diye düşünüyorum.
yoksa 2sinde yüklemenin bir avantajı olmuyor diye düşünüyorum 15. nisanda alsak 15 mayısda bitmesiyle 2 nisanda almamızla 2 mayısda bitmesi aynı oluyor 2-5 arası silk yüklemenin bir anlamı olmuyor diye düşünüyorum bilen bir arkadaş bilgilendirirse bizi memnun olurum bende

ay döndükten sonra kaçında silk harcadığınız önemli değil (yani illa 2 si ile 5i arası harcamanız gerekmiyor) ayın 1 i olur 5i olur 15 i olur fark etmez silki harcadığınız ay ve sonraki ayı kapsayacak şekilde vip bufa sahip olup tek tıkla giriş yapabilirsiniz silver vip ile (silk ile premium alırsanız 3. ayda pre ile tek atarsınız oyuna)
gold vipe çıktığınız ay ve sonraki ay gold olarak kalırsınız daha sonra 2 ay daha silver vip olarak vip kalırsınız
Plat vipe çıktığınız ay ve sonraki ay plat olarak kalırsınız daha sonra 2 ay daha gold vip olarak vip kalırsınız
Vip Vip (mor vip) mekaniği hakkında bilgim yok daha herhangi bir tanıdığım olmadı vip vip :)

Geri