• Merhaba Ziyaretçi sitemize hoşgeldin!
    Forumdaki içeriklerimizden daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from our content on the forum

Soru Silkroad Online Türkiye Nereye Kadar Devam Eder ?

GameGami Oyuncuları Dinleyip Genel Bir Karar Mı Almalı Yoksa Kendi İzinden Mi Yürümeli ?

• Kullanılan toplam oy
    6

Berat4172

Onursal Üye
Onursal Üye
Server
İSRO Arges
Arkadaşlar Sizce TRSro Nereye Kadar Devam Eder ? Bunu Söylemek İçin Bence Daha Erken Ama Tahminlerinizi Merak Ediyorum. European Çarlar Gelince Oyun Bir Silkelenip Kendine Gelecektir. Peki Ya European Çarların Oyuna Gelmesinden Sonra Ne Olur ? Kısa Süreli Bir Pik Yapıp Ondan Sonra Yeniden Oyuncusu Azalır Mı Yoksa Kalabalık Bir Şekilde Devam Mı Eder ? Oyun İSRO Gibi Olur Mu Veya Kaç Yıl Sonra İsro Gibi Olur ? Biliyorsunuz ki Silkroad Efsanesini Eskiden Milyonlarca Kişi Oynuyordu '' Bu Oyuna Oyuncu Toplamak İçin Neler Yapılmalı ? '' Kendi Fikir Ve Tahminlerinizi Yazarsanız Sevinirim. Ha Bir De ''Sanane Kardeşim Sen Oyunun CEO'su Musun Oyuna Oyuncu Toplanacaksa Sana ne ? Senin Yararına Olan Bir Durum Yok Burada .'' Diye Düşünenler Olabilir. Evet Oyuna Daha Fazla Oyuncuyu Toplayabilirse GameGami , Burada Benim Bir Avantajım Olmayacak Ama Silkroad Çocukluğumuzun Oyunu , Gözümüzün Önünde Ölmesini İstemem Oyunun .

trsro oynamadığım için yapacağım yorumlar ne kadar doğru olur bilmiyorum ama, özellikle europe'un dahil olması konusunda birkaç fikrim var.
Birincisi china oyuncularının, çarlarının bedava denilecek fiyatlara satılması (ki şuan bile öyle 5-6 aylık emekler 400 tlye satılıyor içler acısı) ve bu durumdan rahatsız olup oyunu bırakmayı düşünmesi yada bırakması.

İkincisi europe oyuncularının ve kafaya oynayan oyuncuların oldukça seri şekilde endgame'i yakalaması. bu durumda hızlı giden atın **** seyrek düşer misali feci bir item kıtlığı ve aşırı derecede uçmuş europe item piyasasıda devamında gelebilir.

Üçüncüsü bildiğimiz üzere europe, partili savaşlarda china partilere göre ezici üstünlüğe sahip. kale savaşlarında düşük caplerde europe partiyi devirmek oldukça zor. Bu durumda zerk scroll eventlerinin artabileceğini düşünüyorum.

Dördüncüsü partili savaşların yanı sıra europe pvp'de de çine karşı genellikle üstün olmuştur. Europe'u güçlü kılan etmen skill setlerinin oldukça güçlü olmasıdır; China karakterler ise gücünü iyi setten alır. Bu durumda europe ile beraber fate/fortune oyuna eklenebilir. Eğer fate/fortune oyuna eklenirse china karakterler ağır bir hasar yemez ancak eklenmez ise PvP de europe daima galip gelecektir. bu durum gene china oyuncularını oyundan soğutacaktır.

Beşincisi gold parti kasanların, partilerini yavaş yavaş europe'a çevirmesi. Üçüncü maddede dediğim gibi europe partileri china partilerine her alanda üstünlük kurmaktadır. Bu durum şunu doğurabilir, daha seri ve az masraflı gold kasılması ve goldun iyice değer kaybetmesi. Sonuç: solo oyuncular soğuyabilir.

Kısacası europe geldiği zaman dediğin gibi bir silkelenme mutlaka gerçekleşecek, inşallah süreci güzel kontrol ederler, üzerine iyi düşünüp güzel bir denge sistemi kurarlar yoksa ağır oyuncu kaybı yaşanabilir.

EU gelince oyun biraz daha düzeleceğini düşünüyorum ve 110-120cap döneminde oyun zirvesini yaşayacaktır. Daha sonrasında zaten oyuna ait her hangi bir güncelleme olmadığından ve wheell sisteminin olmasından dolayı, oyuncular oyunu bırakacaktır. Yani 125cap güncellemesi duraklama 130cap güncellemesi gerileme/çöküş dönemi olacaktır.

EU gelince oyun biraz daha düzeleceğini düşünüyorum ve 110-120cap döneminde oyun zirvesini yaşayacaktır. Daha sonrasında zaten oyuna ait her hangi bir güncelleme olmadığından ve wheell sisteminin olmasından dolayı, oyuncular oyunu bırakacaktır. Yani 125cap güncellemesi duraklama 130cap güncellemesi gerileme/çöküş dönemi olacaktır.
GameGami Wheel Sistemi Olmayacak Demişti Gelmezse Güzel Olur Gelirse Dediğin Gibi Bırakır Çoğu Kişi

Oyuncular arasında yakında avrupa gelecek diye bi algı oluşmuş, benim guildimden bikaç arkadaş sırf bu yüzden sattı charlarını, avrupa gelince para etmezler, avrupa açıp oynuyacaz diye. Avrupa gelirse belki 3-5 kuruş kar etmiş olacaklar, daha gelmezse de pişman olacaklar..

Avrupa gelirse mevcut serverların yetmeyeceği düşüncesindeyim, büyük bi artış olacaktır yine. Ankete gelirsek de kesinlikle kendi planladığı gibi ilerlemeleri gamegami, millet pvp serverlara, oradaki kolaylıklara alışmış ve oralarda gördüğü şeyleri istiyorlar, benim görüşüm..

GameGami Wheel Sistemi Olmayacak Demişti Gelmezse Güzel Olur Gelirse Dediğin Gibi Bırakır Çoğu Kişi
D15 magic stone oyunda bulunmamakta ayrıca 120cap sonrası için balance değeri wheel olmadığı takdirde %120'ye ulaşamıyor. Ve yine aynı şekilde wheell sistemi olmazsa Çin karakterlerin 120cap sonrasında hiç ama hiç şansı olmaz. Yani elbet bir gün geleceğini düşünüyorum ama 130cap ve sonrasında diye tahmin ediyorum.
Art arda mesaj atıldığı için bir üst mesajınız ile bu mesajınız birleştirildi:

Avrupa ile beraber yeni bir sunucu gelirse (Eğer böyle bir durum olursa şirket açısından muhteşem bi kar olur) eski sunucudaki oyuncuların çoğu bırakıp yeni açılana geçer ve en kalabalık sunucu o olur diye düşünüyorum. Çünkü avrupa bekleyen sayısı çok fazla ve avrupa geldiği an çin karakterler çöp olacağından herkes 0'dan eşit olarak başlamayı tercih edecektir.

Oyuncular arasında yakında avrupa gelecek diye bi algı oluşmuş, benim guildimden bikaç arkadaş sırf bu yüzden sattı charlarını, avrupa gelince para etmezler, avrupa açıp oynuyacaz diye. Avrupa gelirse belki 3-5 kuruş kar etmiş olacaklar, daha gelmezse de pişman olacaklar..

Avrupa gelirse mevcut serverların yetmeyeceği düşüncesindeyim, büyük bi artış olacaktır yine. Ankete gelirsek de kesinlikle kendi planladığı gibi ilerlemeleri gamegami, millet pvp serverlara, oradaki kolaylıklara alışmış ve oralarda gördüğü şeyleri istiyorlar, benim görüşüm..
Anket Meselesinde Bence Oyuncuları Dinleyip Ortak Bir Karar Almalı . Ama Privatecilerin Aklıyla Değil Senin De Dediğin Gibi. Mesela Çoğu Oyuncunun İsteyeceği Şeyler Neler : Yeni Dressler , Yeni Petler , Yeni Harita Fate-Fortune'un Gelmemesini İstiyor Çoğu Kişi GameGami Gidip Oyunu p2w Yaparsa , Oyuncularla Zıtlaşırsa Yani Kendi İzinden Giderse Kaybeder Bence. Sen De Benim Gibi Düşünüyorsundur Büyük İhtimal Oyun Pvp Server Oynayan Kişilerin İzinden Giderse Senin De Dediğin Gibi Fazla Player Kaybeder.

Anket Meselesinde Bence Oyuncuları Dinleyip Ortak Bir Karar Almalı . Ama Privatecilerin Aklıyla Değil Senin De Dediğin Gibi. Mesela Çoğu Oyuncunun İsteyeceği Şeyler Neler : Yeni Dressler , Yeni Petler , Yeni Harita Fate-Fortune'un Gelmemesini İstiyor Çoğu Kişi GameGami Gidip Oyunu p2w Yaparsa , Oyuncularla Zıtlaşırsa Yani Kendi İzinden Giderse Kaybeder Bence. Sen De Benim Gibi Düşünüyorsundur Büyük İhtimal Oyun Pvp Server Oynayan Kişilerin İzinden Giderse Senin De Dediğin Gibi Fazla Player Kaybeder.

bak çok güzel söylüyorsun yeni harita yeni dress yeni map falan bunlar mükemmel şeyler ama atladığın bir nokta var oda joymax. Gamegami sadece yerel bi firma burada söylediğin şeylerde konu joymaxda bitiyor. E joymax oyunu geliştirmeyi bırakalı zaten çok oldu habire sil baştan pvp gibi server açıp cap getirip birleştiriyor? Joymax yapmadığı yada gamegami joymaxi ikna etmediği sürece senin dediğin şeyler malesef çok mümkün değil bence

bak çok güzel söylüyorsun yeni harita yeni dress yeni map falan bunlar mükemmel şeyler ama atladığın bir nokta var oda joymax. Gamegami sadece yerel bi firma burada söylediğin şeylerde konu joymaxda bitiyor. E joymax oyunu geliştirmeyi bırakalı zaten çok oldu habire sil baştan pvp gibi server açıp cap getirip birleştiriyor? Joymax yapmadığı yada gamegami joymaxi ikna etmediği sürece senin dediğin şeyler malesef çok mümkün değil bence
Joymax İsmini Ve Yönetim Kadrosunu Değiştirdi , Oyunla İlgileneceklerini Söylüyorlar Gerçekten Oyunla İlgilenirlerse Bir Hareketlilik Olur Ama İlgilenmezlerse Senin De Dediğin Gibi Joymax Oyunla İlgilenmeyi Bırakalı Çok Oldu Maalesef

Geri