• Merhaba Ziyaretçi sitemize hoşgeldin!
    Forumdaki içeriklerimizden daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from our content on the forum

Burak Yoğun

Administrator
Kurucu
Server
TRSRO Knidos
gg_2b5645f79cf63454a3.png

Merhaba Srolobby Ailesi

Gamegami kısa bir süre önce 3. parti yazılımlar hakkında botlar hakkında bir duyuru yayınladı.

Buna göre;

Son zamanlarda destek sistemlerimiz üzerinden yoğun bir şekilde 3. Parti yazılımların çeşitli eklentileri ile bir karakterin birden fazla hesabı (kendisine ait olmayan farklı karakterleri dahil) kontrol ettiği yönünde şikayetler almaktayız.
Şikayetlere istinaden yapılan incelemeler neticesinde, 3. Parti yazılımların ek özelliklerinin oyunun düzen ve işleyişine aykırı hareketlere imkan tanıdığı tespit edilmiştir.
Etik ilkelerimiz gereği, bir oyuncunun aynı anda maksimum 2 karakteri kontrol edebilmesine izin verilmektedir.

Temel oyun hikayesi ve örgüsü gereğince her zaman adaleti ve eşit bir oyun düzenini savunmaktayız. Bu nedenle herhangi bir yazılım ve uygulama ile oyun içerisinde 2 karakterden fazla karakterin bir oyuncu tarafından oyun içerisinde aynı anda kontrol edildiğinin tespiti halinde; İhlale karışan tüm karakterlere cezai yaptırım uygulanacağını hatırlatmak istiyoruz.

Oyun örgüsüne zarar vermeyecek şekilde 3. Parti yazılım kullanmanın herhangi bir cezai sakıncası bulunmamakla birlikte, yalnızca belirtilen şekilde oyun ilkelerini aykırı davranış “Oyunun doğru çalışmasına sabotaj” maddesi kapsamınca ceza sebebi sayılacaktır.
Oyun kurallarına aykırı şekilde hareket eden oyuncuların oyun içi videosunu bizlere [email protected] mail adresi üzerinden iletmenizi rica ederiz. İçerisinde video olmayan şikayetler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Gamegami tarafından yapılan bu duyuru bir çok kişiyi zora sokacak gibi görünüyor.

Sizler bu duyuru hakkında ne düşünüyorsunuz mutlaka konu içerisinde düşüncelerinizi paylaşın.

Başka bir konuda görüşmek üzere.​

Saçmalık seviyesinde bir karar şu oyunda yapabildiğim tek şey 2 arkadaşımın charlarını kontrol edip HWT dönmekti. Aldıkları her karardan, yaptıkları her harekette solo yada bizim gibi 2-3 kişilik küçük gruplar halinde bu oyunu oynayan insanları zora sokmak. Aylarca xControl ile set kasan insanların yanına kar bırakmış oldular. Zamanında herkes Joymax'i-JC Planet'i İsro ile ilgilenmiyorlar diye topa tutuyordu. İlgilenince böyle oluyormuş onu anladık. Bence bu gereksiz Türkiye Sunucularını oynamanın bir mantığı kalmadı. Gidip İsroda en baba sunucuda char alıp oynamak çok daha mantıklı hale geldi. Birazdan hayatında İsroya en son 10 yıl önce girmiş insanlar gelip İsro bomboş diyecekler. Net diyorum İsro'da 3-5 sunucu dışında oynayan kitle var. En basitinden gidin Philotes sunucusuna bakın.

Saçmalık seviyesinde bir karar şu oyunda yapabildiğim tek şey 2 arkadaşımın charlarını kontrol edip HWT dönmekti. Aldıkları her karardan, yaptıkları her harekette solo yada bizim gibi 2-3 kişilik küçük gruplar halinde bu oyunu oynayan insanları zora sokmak. Aylarca xControl ile set kasan insanların yanına kar bırakmış oldular. Zamanında herkes Joymax'i-JC Planet'i İsro ile ilgilenmiyorlar diye topa tutuyordu. İlgilenince böyle oluyormuş onu anladık. Bence bu gereksiz Türkiye Sunucularını oynamanın bir mantığı kalmadı. Gidip İsroda en baba sunucuda char alıp oynamak çok daha mantıklı hale geldi. Birazdan hayatında İsroya en son 10 yıl önce girmiş insanlar gelip İsro bomboş diyecekler. Net diyorum İsro'da 3-5 sunucu dışında oynayan kitle var. En basitinden gidin Philotes sunucusuna bakın.
Geç kalınmış bir müdahale olarak görüyorum bu işin yapıldığı ilk zamanlardan direk bu müdahale yapılsaydı bahsettiğin bu mağduriyet olmazdı ama oyunun açık kuralı var her bir oyuncuya 2 adet çar müsaadesi vermişler oyun açıldığından beri bu aşırı derece istismar edildi bu müdahale oyunun açıldığı 90 cap zamanından beri yapılacaktı kimsenin itiraz hakkı kalmazdı. Arkadaşının çarını alıp dungeon dönmeni istemiyorlar eğer oyundaki bir etkinliği yapacaksanız hep beraber bilgisayar başında oynayın deniyor kısaca buda gayet makul bir istek.
iSRO hakkında hiç konuşmayalım ip limitini bile kaldırdılar yakınlarda sızdırılan silkroad-r filesinde proxyler için prosedür ve tablo hazırlamışlar onlar tamamen para gelsin de nasıl gelirse gelsin kafasında öyle insanlar var ki 2 bilgisayar kapattığında sunucular full iken popülate'ye düşüyor sunucular trsroda bu hale gelmemeli.

Geç kalınmış bir müdahale olarak görüyorum bu işin yapıldığı ilk zamanlardan direk bu müdahale yapılsaydı bahsettiğin bu mağduriyet olmazdı ama oyunun açık kuralı var her bir oyuncuya 2 adet çar müsaadesi vermişler oyun açıldığından beri bu aşırı derece istismar edildi bu müdahale oyunun açıldığı 90 cap zamanından beri yapılacaktı kimsenin itiraz hakkı kalmazdı. Arkadaşının çarını alıp dungeon dönmeni istemiyorlar eğer oyundaki bir etkinliği yapacaksanız hep beraber bilgisayar başında oynayın deniyor kısaca buda gayet makul bir istek.
iSRO hakkında hiç konuşmayalım ip limitini bile kaldırdılar yakınlarda sızdırılan silkroad-r filesinde proxyler için prosedür ve tablo hazırlamışlar onlar tamamen para gelsin de nasıl gelirse gelsin kafasında öyle insanlar var ki 2 bilgisayar kapattığında sunucular full iken popülate'ye düşüyor sunucular trsroda bu hale gelmemeli.

İsroyu bırakmamın nedeni dolar kurunun artmasıydı. TRSRO maddi anlamda daha ucuz bir opsiyondu ama gün geçtikçe oyunculardan ve phbottan kaynaklı eşitsizlikler ortaya çıkıyor. Burada Gamegamiyi suçlamak doğru olmaz. Aç gözlü kitle yüzünden oyunun huzuru kaçıyor ve bu kesinlikle sınırlandırılmalı. Ama bu xControl mevzusu 2 yıldır olan bir durum ve belli başlı guildlerin ve yayıncı arkadaşların yeni yeni işin ucu kendilerine dokununca şikayet etmeleri üzerine alınan bir karar bunun çözümü olamaz. O şikayet eden yayıncı arkadaşların hepsinin sırf izlenme kasabilmek için xControl eklentisini videolar çekerek, yayınlar yaparak oyunculara öğrettikleri ve yayınlarda durmadan HWT ve FGW dönerek coin-gold-para kastıklarını herkes biliyor. Bunu yıllardır yapan kendileriyken, aylardır xControl ile yayınlarında item-coin kasmaya çalışırlarken düşman oldukları guildler yapınca 180 derece dönerek tavır almaları da oldukça samimiyetsiz. Bu oyunu leş bir hale getiren oyuncuları ve yayıncılarıdır. Üstüne tüy diken ise aldıkları geç ve saçma kararlar ile Gamegamidir. :(

İsro' ya gelirsek açık ara isro şuanda maddi anlamda oynanması en mantıklı olan oyun maalesef çünkü TRSRO yapılı char fiyatlarına baktığımda İsro'dan bir farkını göremiyorum. İsro en azından herkese eşit imkan sağlıyor. Geç kararlar vererek belli bir kitleyi mağdur etmiyor.

Ama bu xControl mevzusu 2 yıldır olan bir durum ve belli başlı guildlerin ve yayıncı arkadaşların yeni yeni işin ucu kendilerine dokununca şikayet etmeleri üzerine alınan bir karar bunun çözümü olamaz. O şikayet eden yayıncı arkadaşların hepsinin sırf izlenme kasabilmek için xControl eklentisini videolar çekerek, yayınlar yaparak oyunculara öğrettikleri ve yayınlarda durmadan HWT ve FGW dönerek coin-gold-para kastıklarını herkes biliyor. Bunu yıllardır yapan kendileriyken, aylardır xControl ile yayınlarında item-coin kasmaya çalışırlarken düşman oldukları guildler yapınca 180 derece dönerek tavır almaları da oldukça samimiyetsiz. Bu oyunu leş bir hale getiren oyuncuları ve yayıncılarıdır. Üstüne tüy diken ise aldıkları geç ve saçma kararlar ile Gamegamidir. :(
İsro' ya gelirsek açık ara isro şuanda maddi anlamda oynanması en mantıklı olan oyun maalesef çünkü TRSRO yapılı char fiyatlarına baktığımda İsro'dan bir farkını göremiyorum. İsro en azından herkese eşit imkan sağlıyor. Geç kararlar vererek belli bir kitleyi mağdur etmiyor.
Haklısın bu karar oyunun açıldığı gün alınması gereken bir şeydi.
iSRO kimseye eşit fırsat sunmuyor sadece karışmıyor niye çünkü parasına bakıyor kendi elleriyle öldürdükleri oyun projesinden ne kadar para gelirse benim için o kadar iyidir kafasındalar. Global sürümde tıpkı trsro gibi paran kadar oynayabildiğin bir oyundan ibaret.
Bu oyunun oyuncu kitlesinin büyük bir kısmı toksik yayıncısı da çöp olduktan sonra bunların yaşanması gayet normal.

8 li partileri banlıyorlar artık. Yakın arkadaşımın partisi banlandı.
Sebep olarakta 2 karakterden fazla açmama olarak gosterilmiş.
Arkadasta e o zaman 8 li partileriyle twıch canlı yayın ve youtubede bır suru vıdeoları var ben onlara bakarak banlanmadıklarını gordum ve o sebeple actım demıs.
Gamegamı de cevap yazamamıs.
Isın ucunu kacırdılar maalesef.

Arkadasta e o zaman 8 li partileriyle twıch canlı yayın ve youtubede bır suru vıdeoları var ben onlara bakarak banlanmadıklarını gordum ve o sebeple actım demıs.

Arkadaşın proxy kullanıyorsa bu yüzden banlanmış olabilir. Vınn tarzı durumlara izin veriyorlar çünkü. Bence buda saçma ama konuşmanın bizlere zaman kaybettirmekten başka sonucu olmuyor.

Arkadaşın partisini 1 levelden itibaren vınn ile açıyorsa ve buna rağmen banlanıyorsa, yayıncı arkadaşların videoları delil sunularak gönül rahatlığı ile şikayette bulunup hakkını arayabilir

Bu banlanan arkadaşının destek ticketini buraya atarmısın?

Geri