• Merhaba Ziyaretçi sitemize hoşgeldin!
    Forumdaki içeriklerimizden daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from our content on the forum

Burak Yoğun

Administrator
Kurucu
Server
TRSRO Knidos

i4cjfR.png

Merhaba Srolobby Ailesi :geek:

zuKxs5.jpg

Bugün siz silkrod online oyuncuları için güzel bir lisans sözleşmesinden bahsedeceğim.
Kore oyun basınında yayınlanan bir habere göre Joymax CEO'su Lee Gil-Hyung Türk Şirketi GameGami ile lisans sözleşmesi imzaladığını duydurdu.

Bu lisans anlaşması türkiyede barınan bir çok private server sahibine zorluklar yaşatacak gibi gözüküyor.
GameGami 2020'nin üçüncü çeyreğinde Kapalı Beta Testleri yapmayı planlıyor.

Joymax CEO'su Lee Gil-Hyung Türk Ortağı GameGami ile lisans sözleşmesi imzaladıklarından mutluluk duyduğunu dile getirdi.
Şimdiden hayırlı olmasını dileriz :geek:

Joymax ve Gamegami Anlaşmasını Türkiye basınında ilk duyuran kişi olduğumu hatırlamakta fayda var.

Kaynak:
Değerli ziyaretçimiz, bağlantı içeriğini görüntüleyebilmeniz için, Giriş yap veya Kayıt ol işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Detaylı bilgilere ulaşıldığında konuya eklenecektir.

1.

Değerli ziyaretçimiz, bağlantı içeriğini görüntüleyebilmeniz için, Giriş yap veya Kayıt ol işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Resmi websitesi açılmış ve sadece bir duvar kağıdı ekli :geek:

2.

Resmi Facebook hesaplarından lisans sözleşmesine dair bir doğrulama bilgisi geldi.
Sabırsızlıkla gelecek basın açıklamasını beklemekteyiz.

3.

Hala şüphe ile yaklaşan arkadaşlar için JC Planetin destek ekibinede sorduk ve onlarda bu sözleşmeyi doğruladı 😀

AvjCF4.png

4.

GameGami resmi websitelerine oyunları kısmına Silkroad Online görseli eklemiş :geek:

jsQInO.png

Referanslarda Joymax bizlere gör kırpıyor :geek:

ra6d6r.png

5.

ve Beklenen Açıklama geldi 😀

6.

GameGami websitesine silkroad online ilgili bir kaç görsel eklemiş bunlar temsili de olabilir fakat görseller yeni files ilemi açılacak sorusunu akıllara getiriyor :unsure:

3.png

8.png

6.png

7.

Websitesi güncellenmiş ve bir trailer yayınlandı. 🙃

8.

VIP sistemi ile ilgili bilgi verildi 🙂

9.

Premium sistemi ile ilgili bilgiler verildi. 🙃

10.

Şarj sistemi hakkinda bilgi verildi 😁

11.

Yeni bir bilgi paylaşıldı buna göre oyunda Wheel Of Fate & Wheel Of Fortune sistemi olmayacak :D

12.

Yeni bir bilgi paylaşıldı ve Lamp olmayacak 😁

13.

Yeni bir bilgi daha paylaşıldı IP Limit 2 olacak 🙃

14.

Açılacak server isimleri ile ilgili bir anket paylaşıldı mutlaka katılın 🤠

15.

Silk fiyatları ve kaç cap açılacağı hakkında bilgi verildi. 🤠

Buna göre

Silk fiyatları
100 Silk - 25 TL
300 Silk - 75 TL
500 Silk - 125 TL
750 Silk - 175 TL
1100 Silk - 250 TL

ve 90 cap sadece China ırkı ile açılacak :geek:

16.

Server isimleri belli oldu 🤠

17.

Beta tarihi açıklandı. Pek net okunmasada 21.09.2020 yazdığı belli oluyor 😁

İlk gelen ekleme websitesi :

Resmi websitesi açılmış ve sadece bir duvar kağıdı ekli :geek:
Turkey ve Mena bana Black Desert Online'yi anımsattı ama Server isimleri olacak sanırım.

Videodan görüp sırf bu konu için üyelik aldım, gerçekten benim tüylerim ürperdi videoyu izlerken çok heyecanlandım. Güncel haberlerinizi bekliyoruz lütfen bilgilendirme yapın umarım doğrudur da o eski silkroad günlerine dönebiliriz.

Silkroad Onlıne için Steam Kapısı açılıyor demektır bu adım..

Ama silkroad kendi bacagına sıkmaz bunu altında bişi var çünkü oyuncı kaybı cok olur.

silk fiyatlarını yüksek tutabilirler yada başka bir denge saglayabilirler oyuncu kaybını azaltmak için çünkü bunu düşünmüşlerdir.

şu kötü yanı var oyuncı yas ortalaması yine 12 + ve 10 k plsciler cogalcak nuker_tr str _tr gibi nickleri copk görecez demekyir. kalite bitecek..

Bilmiyorum ya iyimi oluyo kötümü oluyo :=))izleyip görecez bakalım.

Silkroad Onlıne için Steam Kapısı açılıyor demektır bu adım..

Ama silkroad kendi bacagına sıkmaz bunu altında bişi var çünkü oyuncı kaybı cok olur.

silk fiyatlarını yüksek tutabilirler yada başka bir denge saglayabilirler oyuncu kaybını azaltmak için çünkü bunu düşünmüşlerdir.

şu kötü yanı var oyuncı yas ortalaması yine 12 + ve 10 k plsciler cogalcak nuker_tr str _tr gibi nickleri copk görecez demekyir. kalite bitecek..

Bilmiyorum ya iyimi oluyo kötümü oluyo :=))izleyip görecez bakalım.
Mutlaka joymax bir şeyler ekler, çıkarır çünkü 1 numaralı gelir kaynağı türkleri kolay kolay bırakacağını sanmıyorum. Oyuna emek vermeyen, yatırım yapmayan kesimin barınabileceğini düşünmüyorum çünkü türklere özel bi sunucu açılırsa (silk fiyatları Türkiye'ye indeksli) tahminimce yine vip sistemi olur ve şuanki Eris sunucusu gibi vipsiz oyuncular giremez. Yani oyuna hiç yatırım yapmayanlar giremeyince 10k plscilerde pek rastlanmaz gibi fakat globallarda çok küfür dönecek diye düşünüyorum.

Oyun türk parasına döndüğünde silver oyuncunun bile oynayabilecegini sanmıyorum en düşük gold tek atar o derece olur yani. 2020 3. ceyregi 9.ayda acılcak yeni server beta denemesi filan derken 2021 i bulur yasayıp görcez bakalım nasıl olcak ama alan şirket hakkında hiç iyi seyler duymadım inş hayırlısı olur tek sevindiğim nokta privateler bitecek milletin emegi en azından çöp olmayacak.

Bu haber yeni para tuzağı arkadaşlar bilginiz olsun. Hiç bir şirket lisans sözleşme haklarını başka şirkete vermez. Yayıncılığını veya yayın haklarını verse anlarım da şuan bu yaptığı Private Server'lardan bir farkı yok yani. Legal Pvp Turkish isro mu oluyor bu ? Muhtemelen baktılar bu Türkler isro'dan çok pvp server'da oynuyor 3-5 tane Türk bulup Türk oyun şirketine verdik diyerek yeni pvp tarzı isro kurup ordan da sömürme derdinde olabilir :) Açıkcası bu durum hiç mantıklı gelmedi.. Şimdi bazı akıllı arkadaşlar çıkıp diyecek ki ee isro Vietnam, Japonya, Çin'e lisans haklarını vermişti. Fakat ordada şöyle birşey var verdiği oyun şirketleri o ülkelerin en popüler oyun şirketleriydi veya bilindik şirketler yani kime verdiği belliydi. Türk Oyun Şirketleri adı altında GameGami diye şirket bile yok..

Kaynak:

Paylaşılan kaynak 11 Mayıs 2020 tarihinde ve 00.01 saatinde düzenlenmiştir. (Güncel kaynaytır yani)

Örnek:
Yapımcı oyun şirketinin
'e yayın haklarını verdiği gibi. (
)
Örnek:
Yapımcı oyun şirketinin
'a yayın haklarını verdiği gibi. (
)
Örnek:
,
oyun şirketlerinin
'a yayın haklarını verdiği gibi. (
)
Daha bir çok örnek verebilirim de gerek yok anlayan anlamştır zaten. Farklı Platformlar için lisans hakları verilir örneğin
,
,
,
, fakat
olarakta sadece
,
tarzı oyun platformları haricinde Lisans hakları başka firmaya verilmez saçmalık olur.

Selametle;

Son düzenleme:
@Zoneradious
1. ''Bu paylaşılan haber para tuzağı bilginiz olsun'' gibi kesin konuşmamak lazım. Kendi düşüncelerinizi doğruymuş gibi yorumlamak yanlış olur çünkü kaynak olarak gösterdiğimiz haber 19 Mart 2020'ye ait bizim bunu yeni paylaşmamızın sebebi yeni ulaşmamız.
Birde çözemediğim bir şey var yazdıklarınızda ''baktılar oyuncu çok hemen private kurup lisans almış gibi gösterelim'' gibisinden bir şey yaptıklarını düşündüğünüzden bahsetmişsiniz bu söz konusu değil çünkü bahsedilen şirketin referansları yetiyor ben buradayım demeye :geek:

2. Olarak kaynak olarak gösterdiğimiz Donga'da 22 Temmuz 2019'a ait yine bir lisans sözleşmesi haberi var buda sanıyorsam ''Digeam'' adlı şirketin haberi ve şu an oyunları açık yollarına devam ediyorlar. Bu oyunuda sizlere ben duyurmuştum. Bir şirket parası ile oyununun kopyasını satabilir bundan doğal bir şey yok ki bahsi geçen oyun ''Silkroad Online'' 2005'ten beri açık olduğu gerçeği ortada o zamandan bu zamana kadar bir çok lisanslı resmi sürüme sahip oldu bu ben ilgilenemiyorum paramı verin keyfime bakayım demek mi :D
Parası ile lisans dağıtmak tamamen marka sahibinin bileceği bir iş çok kazandığın paradan birazda bana ver demek olmuyor zaten bildiğim kadarı ile 6 aylık bir süre için 20000$ civarı bir paraya kiralıyorsun :unsure:

Kaynak:

Websitesi:

Geri