• Merhaba Ziyaretçi sitemize hoşgeldin!
    Forumdaki içeriklerimizden daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from our content on the forum

Soru Int Bow / Spear Nuker / SS Nuker

Ganymedes

Kayıtlı Kullanıcı
Üye
Server
Öncelikle herkese merhaba forumda yeniyim,

Biraz uzun bir mesaj olabilir okuyup cevaplayacaklara şimdiden teşekkürler.

Gamegami'nin açacağı oyunda Aspendos'ta başlamayı düşünüyorum, oyunu solo oynayan, fazla PvP sevmeyen bu oyunda genel olarak görev, partide kasılırkenki muhabbet, Unique, FGW gibi şeylerden zevk alan ama arada sırada Arena ya da Kervan yapmayı düşünen biriyim, bunun için de konuda belirttiğim üç chardan birini açmak istiyorum ancak epey kafam karışık.

-SS Nuker: Üçü içerisinde en çok oynadığım char, epey zevk alıyorum ama privatelarda o kadar çok oynadım ki yeni bir şey deneyesim geldi artık

-Spear Nuker: Fazla bir tecrübem yok, zevk alarak oynamışlığım var ancak nedense tam moda giremiyorum.

-Int Bow: Hiç oynamadım, uzaktan aşırı zevkli görünüyor ancak yukarıdaki ikili kadar damagei ve defansı yok, aklım buna fena kayıyor ancak damage ve defans sorunu da kafamda şüphe oluşturuyor

*Alternatif STR Bow: Bayıldığım bi char, çatır çatır crit vurması harika ancak skillerinin tek düzeliği, yukarıdaki üçlüye göre kasma zorluğu ve Uniquelerdeki şansının azlığı dolayı pek isteyemiyorum nedense.

Uzun zamandır iSRO oynamayan birine, maliyeti daha düşük ve beklentileri karşılayabilmesi adına hangi charı önerirsiniz? Oyuna iş bulmadan önce fazla para yatırmam pek mümkün değil ancak o sorunu çözdükten sonra binlerce lira olmasa bile rahat ettirecek kadar parayı yatırmayı ve gerçekten uzun vadeli oynamayı düşünüyorum. Cevaplar için şimdiden teşekkürler tekrardan.

İsro'da zaten kervan savaşı olmuyor. Spear nuker çok fazla maliyet isteyen bir char ve herkes bu buildi oynuyor. Defansı diğer buildlere göre daha düşük ve wheel sistem, genesis lamp olmadığından blue ve item konusunda da zorlanıcak. Yani GameGami'de spear nuker istiyorsan iyi bir donater olman gerekiyor. SS Nuer orta bir build, oynamasıda diğer buildlere göre daha basit, FGW, arena gibi yerlerde tek başına veya party olarak baya işini görür tavsiye ederim. İNT Bow unique konusunda en iyi build diyebilirim. Hatta unique konusunda 120+'dan sonra wizlerden bile daha iyi oluyor. Partyde zaten mobları terminatör gibi indiriyor. FGW'de tek başına biraz zorlanabilir çünkü bu buildinde spear gibi defansı düşük. Ama attack olarak İNT bow > Spear. Şimdi neden o zaman spear yerine bow seçmiyorlar dersen. İSRO'daki wheel sistemi ve 120+ skilleri devreye girdiğinde spear çok güçlü bir build oluyor bu yüzden pvp'de sağlamlaşıyor tercih etmelerinin nedeni bu. Bana kalırsa, sen genel olarak PVE modunda oynayacağından ve mali konudan belirsizlik içerisinde olduğundan SS Nuker önerebilirim. Ama bir gün İNT Bow'da denemeni tavsiye ederim.

İsro'da zaten kervan savaşı olmuyor. Spear nuker çok fazla maliyet isteyen bir char ve herkes bu buildi oynuyor. Defansı diğer buildlere göre daha düşük ve wheel sistem, genesis lamp olmadığından blue ve item konusunda da zorlanıcak. Yani GameGami'de spear nuker istiyorsan iyi bir donater olman gerekiyor. SS Nuer orta bir build, oynamasıda diğer buildlere göre daha basit, FGW, arena gibi yerlerde tek başına veya party olarak baya işini görür tavsiye ederim. İNT Bow unique konusunda en iyi build diyebilirim. Hatta unique konusunda 120+'dan sonra wizlerden bile daha iyi oluyor. Partyde zaten mobları terminatör gibi indiriyor. FGW'de tek başına biraz zorlanabilir çünkü bu buildinde spear gibi defansı düşük. Ama attack olarak İNT bow > Spear. Şimdi neden o zaman spear yerine bow seçmiyorlar dersen. İSRO'daki wheel sistemi ve 120+ skilleri devreye girdiğinde spear çok güçlü bir build oluyor bu yüzden pvp'de sağlamlaşıyor tercih etmelerinin nedeni bu. Bana kalırsa, sen genel olarak PVE modunda oynayacağından ve mali konudan belirsizlik içerisinde olduğundan SS Nuker önerebilirim. Ama bir gün İNT Bow'da denemeni tavsiye ederim.
Üçü arası bende SS nüker derim, katılıyorum yalnız,
Bence int bowun maliyeti speardan fazla. Wheelsiz int bow 10 level düşük bladeye bile yatar. 130 + olunca Int bow tek kasamaz onuda not edeyim.

Öncelikle yanıtlar için teşekkürler, öneriler SS şeklinde gördüğüm kadarıyla, zaten oynamasını da diğerlerine nazaran daha iyi biliyorum ancak benim bildiğim INT Bow damage olarak diğer nukerlerden daha düşüktü, ilk aşamada 90 - 100 Capler için gerçekte de böyle sanırım, 120 sonrası Spear skillerinin de güçlü olduğunu varsayarsak INT Bow nasıl güçleniyor onu pek algılayamadım. Silah skillerinin seriliğinden mi yoksa yüksek degreelerde silahın damage'inin artışından mı?

İnt Bow Oynaması Daha Güzel Ama İleride Hybrid Bow Yapmanı Tavsiye Ederim ;)

Arkadaşın oyun stili PVE olduğundan bende o yüzden İNT Bow dedim. İNT Bow tabiki pvp modunda diğerlerine nazaran daha kullanışsız ama arkadaş için pvp modu bir kriter değil. 130+ sadece int bow değil çoğu char solo kasamıyor ya aşırı tank bi char olmalı ya da seti çok sağlam olmalı buda bir kriter değil bence. İNT Bow, bow skilleri sayesinde seri ve yüksek damageye sahip ayrıca crit gelme olasılığı diğer buildlere göre aşırı yüksek olduğundan PVE modunda diğerlerinin önüne geçiriyor. GameGami'de hybird build olabileceğini düşünmüyorum çünkü wheel sistemi olmayacağından, elde edilebilecek max. stat miktarı belirli. Balance değerini %120 yaptıktan sonra göreceksiniz çok az boşta stat değeri kalacak ve "bunu bassam ne, basmasam ne" diyip pure olarak devam edersiniz.

Arkadaşın oyun stili PVE olduğundan bende o yüzden İNT Bow dedim. İNT Bow tabiki pvp modunda diğerlerine nazaran daha kullanışsız ama arkadaş için pvp modu bir kriter değil. 130+ sadece int bow değil çoğu char solo kasamıyor ya aşırı tank bi char olmalı ya da seti çok sağlam olmalı buda bir kriter değil bence. İNT Bow, bow skilleri sayesinde seri ve yüksek damageye sahip ayrıca crit gelme olasılığı diğer buildlere göre aşırı yüksek olduğundan PVE modunda diğerlerinin önüne geçiriyor. GameGami'de hybird build olabileceğini düşünmüyorum çünkü wheel sistemi olmayacağından, elde edilebilecek max. stat miktarı belirli. Balance değerini %120 yaptıktan sonra göreceksiniz çok az boşta stat değeri kalacak ve "bunu bassam ne, basmasam ne" diyip pure olarak devam edersiniz.
Valla Ben Tam Olarak Okumadım Mesajları Benim Dediğim İSro İçin Geçerli :D

En azından şıkları ikiye indirdik, INT Bow'un critleri STR Bow gibi iki katı vurmuyor sanırım ama zaten daha fazla vuracağımdan %25 fazla vursa bile her türlü iyi damage oluyor, bi de bilmediğimden soruyorum. Diğer nukerlerde silah skilleri ve nukelerin damage farkı çok fazla, INT Bow'da da öyle mi?

İNT Bow'da nuke pek tercih edilmiyor, bow skilleri yeterli damageyi sağlayabiliyor ve crit olayıda devreye katıldığından nuke skillerini kullanmanı tavsiye etmem.

İNT Bow'da nuke pek tercih edilmiyor, bow skilleri yeterli damageyi sağlayabiliyor ve crit olayıda devreye katıldığından nuke skillerini kullanmanı tavsiye etmem.
Ben De Birkaç Tane İnt Bow Pvp İzledim Hiç Nuke Vurmadı Adam Benim Arkadaşın Da İnt Bow Charı Vardı Nuke Vuruşları Açıktı Fakat Seri Kasmak İçin Kullanmıyordu

Şu INT Bow'u deneyecek bi server bulayım en iyisi, peki 90-100'de de bu kadar etkili mi yoksa gücü sonra mı ortaya çıkıyor?

benim için en iyisi ss, sana da tavsiyem ss oynaman

SS oynama ihtimalim epey yüksek, INT Bow mevzusu önceden de merak ettiğim ama denemediğim bi şeydi o yüzden burada sorayım dedim :)

İNT Bow'dan 110 cap ve sonrası için maximum verimi alabilirsin. Hele ki 120cap ve sonrasında (eşit şartlarda) elinden unique alabilecek bir build yok veya çok zor. İlk yazımda da dediğim gibi SS nuker öneririm. Belki daha sonraki zamanlarda kullanırsın İNT Bow.

Şu şartlarda en uygunu o gibi duruyor sanırım. Teşekkürler tüm yanıtlar için.

Geri