• Merhaba Ziyaretçi sitemize hoşgeldin!
    Forumdaki içeriklerimizden daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from our content on the forum

zelgrade

Kayıtlı Kullanıcı
Üye
Server
İSRO Arges
1626893347797.png

Tekrardan herkese merhaba sizlere bu günlerde silkroad ile ilgili bek çok bilgi paylaşımında bulunuyorum. Paylaşımlarımın bağzıları duyumlardan ibaret ve bir çoğuda blog yazılarında lakin bu konu daha çok tescillendi olarak sizlere aktarıyorum.​
Yakın zamanda ortaya çıkan 16 ve 17 dg itemlerin isimleri ile birlikte 150 cap in hazırlıkları hızlı bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Son gelen güncelleme ile bir çok media.pk madencileri 150 cap in hazırlandığına dair bir takım komutlara rastladılar bu da bizlere 150 cap in gelişinin hız kazandığını gösteriyor.​
Daha 140 görevleri dahi oyuna eklenmemişken WEMADEMAX 'ın böyle hazırlıklar yapması açıkcası bana hayli manidar geldi.Bunun nedeni daha oyunda 140 levele ulaşan kullanıcıların daha olmaması,bununla birlikte madenciler Media.pk da giriş konuşmaları dışında görev adlarına rastlayamadı.​
Öncelikle gelicek olan 150 capta SHAMBALA POİSON ve SHADOW bölgelerinin açılacağını söylemek isterim.​
shambala.png
Şimdi Poison templedeki moblara bakalım:​
1626895479325.png
Shambhala Poison Temple (SKYTEMPLE_C):
- Hell Watch (Zealots Hideout)​
- Devil Bug (Donwhang)​
- Desert Bug (Alexandria)​
- Ghost Scepter (Shipwreck FGW)​
- Togui Worker (Togui Village FGW)​
- Tomb Snake Lady (Jangan Cave B3/B4)​
- Stone Golem (Samarkand)​
- Undine(Roc Unique)​
- Ghost Curse (Shipwreck FGW)​
- Weneg (Alexandria)​
- White Spider (Hotan)​
- White Tiger (Jangan)​
- Yeoha (Jangan)​
- Tombstone Ghost (Jangan)​
- Big Eye Ghost (Jangan)​
- Sabra Cactus (Arabian Coast)​
- Edenp (Constantinople)​
- Snake from Arabian Coast (?)
Bunlar zaten oyunda var olan moblar bir değişiklik yok :D
Şimdi SHAMBALA SHADOW TEMPLEDE Kİ moblara bakalım...​
1626895927776.png

Shambhala Shadow Temple (SKYTEMPLE_D):
- Devil Bug (Donwhang)
- Babilion (Jupiter Temple Unique)
- White-face Spider (Karokoram)
- Temple Watch (Mirror Dimension)
- Hyungo Ghost (Donwhang)
- Royal Soldier (Qin-Shi Tomb B2)
- Harsapeth (Job Temple)
- Togui Doll (Togui Village FGW)
- Demon Horse (Donwhang)
- Blood Sandman (Salt Desert region)
- Mummy of Wrath (Holy Water Temple)
- ShinMoo The Man of Flames (Qin-Shi Tomb B5; Medusa [BeakYung The White Viper])
- Ghost Beast (Shipwreck FGW)
- Penon Warrior (Karokoram)
- Tomb Soldier (Qin-Shi Tomb B1)
- Hell Watch (Jupiter Temple)
- Flame Witch (Flame Mountain FGW)
- Baal's Zealot (Jupiter Temple)
- Mangyang (Jangan)
- Fire Spirit (Arabian Coast)
- Cursed Blood (Arabian Coast)

Bunlarda yine oyunda var olan moblara ait

150 cap ile gelecek olan pet skill itemleri:

1626896117411.png

16 dg ve 17 dg itemlerin adlarının bulunduğu txt dosyaları:
textdata_equipskill_9750.txt
textdata_equipskill_9900.txt
textdata_equipskill_10050.txt

Bu dosyaların içlerinde 21 dg itemlerin adlarıda yer almakta yani oyuna 21 dg itemlerin isimleride şimdiden eklenmiş gibi görünüyor fakat bu bir yanıltmaca olabilir bu isimleri bu kadar erken eklemeleri biraz ironik sanki ''sizi sömürmeye devam edicez merak etmeyin'' der gibiler :D

Bununla birlikte oyunda yeni başlayanlar ile yüksek leveldeki oyuncular arasındaki fark açıldığı için bu açıklığı kapatmaya çalışıyorlar bunu TRsrodaki boyutsal çölü İSRO ve KSRO ya entegre etmelerinden anlamıştık bununla birlikte düşük level için bir harita daha oyuna ekleniyor.

SECRET TOMB yakında oyundaki yeni yerini alıcak.

1626897115685.png

Oyuna yeni başlayan kişiler 70 levele kadar sorunsuz Karakol görevlerini yaparak ilerleye biliyorlar hatta bu görevler normal görevlerden daha iyi exp oranlarına sahip bununla birlikte TAKLAMAKAN ve ROCK MOUNTAİNE getirilen karakolların aktif edileceğini söyleyebilirim.Gönül ister ki 100 levele kadar Karakol görevleri eklensin bu sayede oyunda bota gerek kalmadan biraz daha emek vererek oynama şansını elde edebilelim ama bu Karakollara ait daha NPC ve GÖREV textleri daha MEDİA.PK ya eklenmedi.

Oyunda yeni başlayanlar ile üst sıradaki oyuncuların arasının açıldığını söyledim ve WEMADEMAX da bunları gidermeye yönelik hareketler yapıyor bunun nedeni oyuna eski oyuncuları geri çekebilmek . Son zamanlarda artan mergeler ve açılan serverların tutmaması oyuncuları tekrar başlayıp daha hızlı gelişebilirsiniz.Üst sıradaki oyuncularıda sizin için zaten yavaşlattık anlamına geliyor.Ne kadar öz oyuncu olursa oyuna akıcak bir o kadar paraya işaret ediyor,sanırım WEMADEMAX da botlardan artık para kazanamayacağını anladı ve çözümü öz oyuncularda yönelmekte buldu.

Bununla birlikte 150 CAP ın direkt gelme olasılığının olmadığı kanatindeyimi, öncelikle bizlere 145 cap ve 16 dg yi vermeleri daha tutarlı olur çünki direk cap yükselterek 17 dg yi getirirlerse 16 dg itemler değersizleşir. Ardından gelicek 150 CAP ile beraber SHAMBALA TEMPLE ye veda ediceğimizi düşünüyorum ortalıklarda dolaşan hali hazırda bir yeni map mevzusu var işaretlerin çoğu SEHİR tabanlı bir yapıya odaklanıyor.Uzun süre gelen dungeon mantığı 150 cap ile son bulabilir fakat önümüzü görmeden birşeyler söylemek için çok erken

Artık SİLKROAD da yolumuz bir dahada uzadı gençliğimde 14 level çarımla oynarken birisi bana 150 level 17dg 21 dg dese bunları aklım almazdı fakat şimdi 150 cap yaklaşırken sadece 14 level çarım ile aldığım zevki alabilmek için oynuyorum verdiği his aynı değil fakat bende o yıllardaki ben değilim. :D

1626900582106.png

KARŞIMIZA 20 YIL SONRA ÇIKABİLECEK OLAN SİLAHLAR :D (EDİT SİLAH GERCEK DEGİLDİR)

Şimdilik herkese iyi oyunlar dilerim.....

Ekli dosyalar

• POİSON TEMPLE MOBS.png
    POİSON TEMPLE MOBS.png
    43.1 KB · Görüntüleme: 5
  • textdata_equipskill_9750.txt
    25.1 KB · Görüntüleme: 25
  • textdata_equipskill_9900.txt
    24.7 KB · Görüntüleme: 10
  • textdata_equipskill_10050.txt
    17.2 KB · Görüntüleme: 8
Bunların bir kısmını daha önce paylaştım 16 ve 17dg itemler :)
Ama tek bir konu altına derlemen hoş.
Shambala maplerine gelecek olursak çok uzun zamandır varlar petra gibi sadece uyuşuk wemademax'in aktif etmesini bekliyoruz :)

Bu konudaki tek yeni şey Secret Tomb oda büyük ihtimalle Jangan Cave tarzı tasarlanan bir dungeon gibi duruyor geldiğinde göreceğiz eğer ilgili resmi sürümlere eklenirse detaylı şekilde paylaşırım.

Bunların bir kısmını daha önce paylaştım 16 ve 17dg itemler :)
Ama tek bir konu altına derlemen hoş.
Shambala maplerine gelecek olursak çok uzun zamandır varlar petra gibi sadece uyuşuk wemademax'in aktif etmesini bekliyoruz :)
Daha çok oyuna görev eklememelerinden kaynaklı buda sw ye daha fazla partisahibi olan tekil şahıslar yaratmak istemelerinden kaynaklanıyor sanırım planları geri tepmiş olacak ki oyuna tek karakter kullanan tekil oyuncuda çekmeye yönelik girişimlerde bulunuyorlar bu da son zamanlarda oyuncu azalmasının etkilerini yaşıyorlar ayrıca textdata_equipskill_9900.txt textinde 21 dg weapon isimlerinide paylaşmışlar bu da küçük bir easter egg vermek istiyorlar 150 caple oyunun son bulmayacağına dem vuruyorlar virtnam privatelerindeki gibi 225 caplı swlere hazır olun :D

150cap 16-17degree eklenirse, son kurşunlarını da boşa sıkmış olurlar. 140cap de yıllar geçmesine ve o kadar paralar harcanmasına rağmen 136 level bile olan kişi yok, görev yok, dungeon yok, item yok daha 140cap olayını bile tam yapamamışlarken böyle saçma bir güncelleme gelirse cidden çöp olur. Eski sunucular lucky eventi gördüğü, awakenler drop olduğu için bir miktar item mevcut d15 yine onlar şanslı ama yeni açılan avrupa lokasyonlu sunucularda cidden item yok, awaken drop yok sadece silk mall ile alınabiliyor.

Öncelikle oyuna dungeon ve görev getirilmesi şart oğlu şart, karakterlere item şart. Bunun dışında bir güncelleme gelirse kalan son oyuncularını da kaybedeceklerini düşünüyorum.

150cap 16-17degree eklenirse, son kurşunlarını da boşa sıkmış olurlar. 140cap de yıllar geçmesine ve o kadar paralar harcanmasına rağmen 136 level bile olan kişi yok, görev yok, dungeon yok, item yok daha 140cap olayını bile tam yapamamışlarken böyle saçma bir güncelleme gelirse cidden çöp olur. Eski sunucular lucky eventi gördüğü, awakenler drop olduğu için bir miktar item mevcut d15 yine onlar şanslı ama yeni açılan avrupa lokasyonlu sunucularda cidden item yok, awaken drop yok sadece silk mall ile alınabiliyor.

Öncelikle oyuna dungeon ve görev getirilmesi şart oğlu şart, karakterlere item şart. Bunun dışında bir güncelleme gelirse kalan son oyuncularını da kaybedeceklerini düşünüyorum.
140 cap in gelmesinin üzerinden uzun bir süre geçti ve artık oyuna yeni görev eklememeleri daha çok oyunun bot üzerinden ilerlemesine yönelik getirilmiş karar KSRO gibi varyasyonlarda dahi oyunu bot ile oynayan kişiler arttı ki KSRO Bot konusunda en sert çıkışları gercekleştiren bir sunucu bu zamana kadar orjinal sunucuların coğunda 140 olabilen kişi yok ve buna çözüm olarak 150 cap i piyasaya sürmek istiyorlar 150 yi direk 150 olmak için yarışa bileceğiniz bir cap olarak düşünmeyin bana göre ilk hedeflenen durum insanları belli bir süre daha 140 yapmaya odaklandırmak

Bu devran böyle gider arka arkaya cap geleceğine cap aralarını 90 dan sonra sene bazında uzun tutsalardı,aralara sürekli etkinlik atsalardı,isro şuan farklı konumda olurdu trsro diye birşey olmazdı .

Geri