• Merhaba Ziyaretçi sitemize hoşgeldin!
    Forumdaki içeriklerimizden daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from our content on the forum

Silkroad Online Eventleri Hk.

onder

Onursal Üye
Onursal Üye
Server
KSRO 초원길
Başta
Değerli ziyaretçimiz, bağlantı içeriğini görüntüleyebilmeniz için, Giriş yap veya Kayıt ol işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
olmak üzere bir çok silkroad forum sayfasında incelemeler yaptım, geçmişi yâd ettim. Oyuna zamanında bir çok farklı çeşitte eventler geldiğini gördüm. Üstelik bu eventler resmi sunucu kalitesini bozmayan derecede, yani bazı private sunuculardaki gibi oyun ile alakası olmayıp çok absürt eventler değil. Düşündüm de acaba bu eventler revize edilip tekrar gelebilir mi? Isro'ya geleceğini düşünmüyorum fakat doğru bir içerik ve üslup ile TR-SRO destek ekibine ulaşabilirsek, onlarında bunları getirmeye çalışacağını düşünüyorum.

Bu bakımdan geçmişte oyuna eklenen eventlerden hatırladıklarınızı bu forumun altına yazarsanız gittikçe daha geniş kitlelere ulaşabilir ve oyunu daha fazla oynanabilir hale getirebiliriz. Veya hali hazırda olan eventler hakkında revizyon fikirlerini sunabilirsiniz. (Örneğin: Battle Arena tekrar aktif olsun, elde edilen arena coinler ile %20xp booster, lucky/steady stone, pandora gibi oyunun gidişatını çok değiştirmeyen şeyler eklenebilir.)

Tarafımca Önerilerim;

• Battle Arena'ya tekrar aktif getirilebilir ve katılımın artması adına, ödül olarak arena coinler ile %20xp booster, lucky/steady stone, pandora gibi oyunun gidişatını çok değiştirmeyen itemler eklenebilir. Guild Arena ödülüne, ekstra guild puan kazanımı veya %1 damage artıran title verilebilir (Belli bir savaş kazanımı sonrası). Job Arena ödülüne, her job arenasını kazanan tarafın 12 saatlik kervan tamamlama ödülünün 2 katına (Blue/Black stone - Ticket) çıkarılabilir.
  • Styria Clash Eventi aktif edilmeli ve isrodaki gibi bug olmadan oynanabilmeli.
  • Capture The Flag, ödüllerine revizyon getirilebilir; %10damage booster, hp-mp500, balloon gibi basit ama oyuncuları teşvik edici materyaller eklenebilir.
  • Survival Arena giriş limiti sunucu max levelinin son 4 seviyesinden, genel seviye olarak değiştirilmeli ve her oyuncuyu kendine eş rakipler ile karşılaştırmalı.
  • Guild War'ın teşviki amacıyla oyun yöneticileri tarafından belli periyotlar dahilinde organizasyonlar düzenlenebilir.
  • Halloween (!), tam olarak ismini hatırlamadığım event fakat so-ok'tan tomb tarzı biryere ışınlanıyorduk ve sunsung tarzı özel birkaç türde mobları keserek başkaları ile kapışıyorduk. Bunun kalıcı olan versiyonu eklenebilir.
  • Oyun yöneticileri tarafından belli periyotlar dahilinde hide and seek, unique(ranka etki etmeyen, kesenin ismi yazmayan, xp az gelen uniqueler ile) eventleri düzenlenebilir. Eskiden isroda yapılıyordu bu tarz eventler.
Bu tarz basit eventler eklenerek, eventlere katılamayanların, katılanlardan çok fazla geri kalmayacağı şekilde kurgulanan etkinlikler düzenlenebilir. Forumlar üzerinde önceden oyuna gelmiş olan daha çeşitli etkinlikler mevcut fakat birçoğunun detaylı açıklaması bulunmadığı için onlar hakkında yorum yapamadım. Onun dışında standart periyotlar ile gelen eventleri hepimiz bildiğimiz için onları eklemek istemedim.

Geri