• Merhaba Ziyaretçi sitemize hoşgeldin!
    Forumdaki içeriklerimizden daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from our content on the forum

Soru PT kasılmak mantıklı mı ?

qorkem

Daimi Üye
Daimi Üye
Server
Beyler birşey sorcağım tek kasılmak mı mantık lı partide kasılmak mı mantıklı ?

Tek kasılırsan cebinde paran olur party ile kasılırsan levelin olur :) Tek kasılmak sabretmeyi bilenlere göredir. Dünya yavaş döner ama daha çok tat alırsın :)

Ben bazen tek bazen pt kasılıyorum exp farkını çözemedim o yüzden sorum pt de daha iyi mi exp geliyor. Birde sürekli bota koyamıyorum carı oyüzden sordum

Ben bazen tek bazen pt kasılıyorum exp farkını çözemedim o yüzden sorum pt de daha iyi mi exp geliyor. Birde sürekli bota koyamıyorum carı oyüzden sordum

12 Aralıkta bir konuda şöyle bir yorum yapmışım. 4'lü party ile kasıldım şuan ki levelime kadar. 4'lü party'de biliyorsunuz ki 8'li party gibi bir araya gelmeye gerek yok. Yani tek kasılmak yerine 4'lü party ile kasılmak lazım. Bunun nedenini de aşağıdaki örnekte verdim.

Size bir istatistik atayım. Kasıldığım mobs'ta 4'lü party'deki kişi sayısına göre deneyim puanı şu şekilde;

Tek kasılırken deneyim puanım 4300 - %0
Party'de benle birlikte 1 kişi varken ki deneyim puanım 4515 - %5
Party'de benle birlikte 2 kişi varken ki deneyim puanım 4730 - %10
4'lü party full iken ki deneyim puanım 4945 - %15

Bu şekilde kasılmak çok yavaştır. Mesela bu yorumu yaptığım tarih olan 12 aralık'da levelim 57'miş. Şuan ki levelim ise 64. Yani buradan anlayabilirsiniz ne kadar yavaş kasılma şekli olduğunu. Ama şu artısı oldu. Şuan da 300 milyonu aşan bir gold'um var. Herhangi bir şekilde kervan da çekmedim. Tek kasılırken çıkan itemler sana kalıyor. Ama 8'li party de pot parasını bile düşünürsünüz.

Edit : 4'lü partyile kasılanlara şöyle bir tüyo vereyim. Ben 4'lü party bulmak ile uğraşmıyorum. Biliyorsunuz ki 4'lü partyler LTP olarak kısaltılır. Phbot'ta Party > Arama > Başlığa göre katıl kısmına LTP yazarak 4'lü party bulma işini bota bırakabilirsiniz. Aynı bölümden kendinizde party kurup bunu yayınlayabilirsiniz.

Son düzenleme:
Tek kasılır deneyim puanı 1.300 geliyor benimle aynı moda fakat yavaş kasılıyor evet para güzel kasılıyor. Pt iken değişiyor 1.500 deneyim bazen 600 1.000 diyim ama seri kesiliyor para item yine iyi geliyor. Tek daha iyi tabi o ayrı konu. Lvl 90 kadar aslında pt kasılmak daha mantıklı değil mi?

Tek kasılır deneyim puanı 1.300 civarı tek mobda ama yavas partli 600 1.500 arası geliyor.

4'lü party full olduğu vakit tek kasılırken aldığın deneyim puanından %15 daha fazla exp gelir. Party'deki kişi sayısı az olduğu zaman da doğru orantılı olarak deneyim puanı da azalır.

Doğru diyorsun ltp gir kasıl diyorsun onu da biliyorum. Pek fark etmiyor gerçi.

Şimdi şöyle bakmak lazım. Tek bir sayı olarak bakarsak evet fazla bir fark etmiyor. Ama bunu şöyle yapalım. Verdiğim örnekte full party'de 645 gibi daha fazla deneyim puanı alıyorum tek mob kesiminde. 1000 tane kestiğimizi varsayarsak bu 645000 gibi bir deneyim puanı ediyor. Ama tabi ki diğer party ile kasılmaya benzemiyor ama dediğim gibi gold biriktirme açısından birebir :) Mesela şuan tek slotta şehre dönene kadar 13 tane item topladım. Ortalama 300k'dan yaklaşık 4m para ediyor. Güzel para :) Böyle böyle birikiyor.

Tek kasılmak mantıken iyi kötü demiyorum. Ama tek kasarken para iyi kazanılıyor 3 defa sos sun düşürdüm sattım. Ama bişey farketmiyor aslında cok, tek kasılmakla partide kasılmak biraz daha iyi oyuncuların coğu pt kasılmak daha iyi diyor.

Geri