• Merhaba Ziyaretçi sitemize hoşgeldin!
    Forumdaki içeriklerimizden daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from our content on the forum

Global Silkroad online oynanır mı?Başlamak isteyenlere öneriler..

zelgrade

Kayıtlı Kullanıcı
Üye
Server
İSRO Arges
silkroad-online_263890.jpg
Böyle bir soruyu gördüğünüzde aklınıza ilk silkroad'ın eski silkroad olmadığı gelicek,evet doğru silkroad eski silkroad değil,kimileri içinde eskisi kadar da eğlenceli değil.Ama içinizde bir brukluk varsa veya eski günleri özlediyseniz eski çarınızı görmek için oyuna 5-6 saat bekleyerek girebilirsiniz.Yeni açılan jcplanet serverlarında bu bekleme süreleri daha kısa lakin orjinal joymax serverlarında bekleme süreleri en düşük olarak 5 saat,bu mesele joymax'ın serverları şişirmesi ve honor kasan dengesiz akademi sahiplerinden kaynaklanıyor.Şimdi bana içinizden bu oyunda hala oynayanlar var mı diyeceksiniz,evet var oyunu oynayan Türkler,Mısırlılar ve Macarlardan oluşan guildlerde var hatta Arap emirliklerinden oynayan oyuncularada rastlaya bilirsiniz.

GSilkroad oynamak istiyorsanız bir takım şeyleri göze almalısınız örneğin oyun içinde dönen o boş global savaşları.Her ne kadar kendilerini büyük olarak tanıtsalarda şuan ki oyunu oynayan kişiler 10 yaşındaki bir çocuk ile aynı olgunluğu gösteriyorlar.Her hangi boş bir meseleyi 5 ay kadar uzatap sürekli globallerle bir birlerine hakaretler yağdırıyorlar.Bunun nedeni oyunda her hangi bir rank yarışı bulunmaması,oyunun duraklama dönemine girmesi ve eski yapılandırma sisteminin değişmesinden kaynaklanıyor.
''Nerede o eski ağır başlı büyüklerimiz,Şuan oyuna para yatıran boş yapma hakkını kendinde buluyor. ''biraz ağır bir itamda bulundum lakin bu aslında bir gerçek

Adsız.png

Bunun dışında Gsilkroad'ın yine tadını alabiliceğinizi düşünüyorsanız sıfırdan başlayabilirsiniz.Nasıl mı?

Öncelikle silkroad online'dan beklentilerinizin ne olduğunuzu düşünmelisiniz.Amacınız oyuna giriyim çarımı kasıyım üstümü toplayım pwp atayım ise yanlış yerdesiniz.Çünki Gsro'da öyle olaylar artık olmuyor ,Gsro yerine sizlere TRsro'yu tavsiye edebilirim lakin onda dahi Gsro'da harcadığınız emeğin ve zamanın 3 katını harcamalısınız bunların dışında private serverları deneyebilirsiniz bir çok private server pwp ağırlıklı lakin bir o kadarıda kolay olmasına karşın pay to win içeriyor fakat sizlere private tavsiye etmiyorum özellikle EMEK SERVERI adı altındakileri çünki bunlar sadece sizi sağmak için kurulmuş mandıralardır.'' o kadar emek harcadığınız çarın silinmesi sizi üzmezse oynayabilirsiniz.''
Bunların dışında,benim boş zamanım oluyor,pandemi dönemlerinde oynarım takılırım diyorsanız Gsroyu oynayabilirsiniz.Oyuna başlamak isteyenlere tavsiyelerim var elbette.

Oyuna başlamadan önce yol haritanızı belirleyin.Bir çok insan için oyunu bıraktıran mesele yol haritasını belirlememek.
1-İŞİN SERVER KISMI...
*Öncelik server 2 tip server var.​
1-JC Planete ait olan EU kökenli serverlar​
2-Joymax'a ait olan USA kökenli serverlar​
gc3bcncel-server-listesi.png

Bir çok insan fark etmesede de EU serverlar jcplanete ait ve oyun içindeki söz hakkına ortaklaşa karar veriliyor.Bunu nereden çıkardığımı sorarsanız sarj sistemi dışında oyunda level kasma meselesi de SilkroadR ile neredeyse aynı,biliyorum silkroadR Gsro ile aynı ortamda olmasına karşın küçük bir R ikon ile belirtilmiş durumda fakat SilkroadR oynamış bir insan olarak EU serverlarının silkroadR ile aynı olduklarını söyleyebilirim.Ayrıca bunu test etmek için USA serverı olan ceres'e 6 saat bekleyerek yeni bir çar açtım,orada erken seviyede elde ettiğim deneyim bana daha farklı geldi daha çok eski isrodaki gibi hissettim

''eskiden ong taxiye koyduğunuz 6 level bir çarı 5-6 saatte 30 yapabiliyordunuz USA serverinda bu olay hala aynı lakin EU serverında biraz daha yavaş level atlıyor''

Ayrıca şarj sistemi olan eu serverlar daha çok az oyun üzerine kurulu akşam üzeri saat 18,00 da şarj sıfırlanıyor ve yeniden sizlere 5 saatlik bir %100 exp kazanma imkanı sağlıyor.Oyundan çıkıp tekrar girdiğiniz de bir 4 saat daha sunuyor ve sonrasında hep % 50 arası veriyor.USA serverlarında ise oyundan düşmediğiniz sürece sürekli exp kazanabiliyorsunuz.Lakin USA serverında oynamak istiyorsanız delay sorununa katlanmak zorundasınız,eskiden KORE servarlarında böyle bir mevzu fazla olmuyordu lakin şuanki delay meselesi USA serverlarında tavan yapmış durumda oynamak istiyorsanız kesinlikle göze almalısınız.

2-İŞİN BUİLD KISMI...

Oyunu hangi server'da oynamaya karar verdiniz ve bir eu karakter oluşturdunuz ama size çok yavaş geldiği işin sıkılmaya başladınız.İkinci hataya düştünüz ve eziyet yaşayıp tüm oyundan soğudunuz.Aslında bunu da önceden belirlemeniz gerekiyor çünki oynayış tarzınız ile sınıflar arası denge malesef ki aynı değil.Örneğin eğlence olsun diye açtığınız eu karakterleri daha çok party türü karakterler olduklarından sizlere solo olarak sekteye uğratırlar,lütfen eu karakter oynamak istiyorsanız arkadaş grubunuzu veya partinizi yaratın yoksa tek başınıza bir hayli zorlanırsınız.Fakat yineden tek başınıza oynanamaz diye bir kuralda yok

*Sınıflara göre SOLO zorluk derecelerikarakter.png

*Öncelikle çin buildleri avrupa buildlerine göre solo olarak ayarlanmıştır eğer tek başınıza oyuna başlamayı düşünüyorsanız kesinlikle çin karakter açmanızı öneririm.
sro_banner.jpg

STR blade-defans ağırlıklı olduğundan dolayı sizlere yavaş hissiyatı verebilir ama sevenleri fazladır eskisi gibi taklalar atıp seri vurmak hoşunuza gidiyorsa kesinlikle kullanın
İNT SS Nuker-phy saldırı değeri blade göre daha düşüktür o nedenle asla STR açılmaz.İNT olarak aşırı damage çıkaramaz ama bota bırakıp kendi haline kullanabilirsiniz.
STR Glavie eski STR-eski glavie nin yerini tutamaz lakin teke tek olarak çok iş yapar kimilerine göre hamtaldır.Kimileri ise asla bırakmak istemez
İNT Spear full İNT-olsada bir wizzard kadar asla vuramaz ama Heuksal'dan aldığı pasif can sayesinde azda olsa dayanıklılık elde eder
HYBRİD S Nuker -Yapılandırması karmaşık ve meşakatlidir ancak doğru bir yapılandırma ile çok iyi işler başarabilirsiniz.
STR Bow-Dünden bugüne str bow hiç değişmedi sevenleri var lakin gözümde hiçbir zaman pwplik çar olarak düşünemdim kolay açıp oynaya bilirsiniz.
HYBRİD Bow-Aslında bow birazda olsa magical atak içeriyor bunu biraz karşılaştırma yaparak anlaya bilirsiniz.çok fazla kritik çıkarma imkanı vardır STR ile farkını anlayabilirsiniz.
NUKER Bow-Kısaca geçiyim bow nukede etkili değildir bow skilleriniz nukelerden daha fazla hasar çıkartır.Kullanan birisini görürseniz bilin ki oyunu Private serverda öğrenmiştir
FORCE Nuker-Kısacası 100 lewele gelmiş bard ile cleric karışımı bir çardır.Kesinlikle S.S. kullanmalıdır.Eski Forceyi size unutturabilir.Buffer attacker zevklerinize uyuyorsa deneyin.

* Geldik EU ya,Solo avrupa oynamak aşırı zordur.Yinede altından kalkabilirim diyorsanız kesinlikle oynayın ama yazılarımı dikkate alın.

1608349695295.jpeg

SS EU-Oyunun tank dediğimiz buildidir.Oynaması çok hantal kalır daha çok lure için kullanılır.Aşırı damage çıkarmaz ikinci kullandığım çar olduğundan baya deneyim yaşadım.
Two Handed-Bu çar 1vs1 için yaratılmış,yaptığı sadece yatır batır yapmak ama çok fazla hasar çıkartabiliyor.Oynaması yavaş ve zor lakin maini olan kişiler bu çara resmen aşıktır.
Axe-Çoğu kişi sevmez hatta skillerine gıçık kaparlar lakin seri warrior kasmak isteyen kişilerin axe kullanmasını tavsiye ederim diğer warrior buildlerine karşı çok seridirler.
Cross-Bu çar STR Bow'u üçe katlar.Tek zayıf yönü defansif eksikliği ama kullanmasını bilirseniz wizarddan alabileceğiniz zevkin fazlasını alırsınız.Solo kasabilirsiniz ama dikkatli olun.
Dagger-Assasin severlerin göz bebeği lakin eskisi kadar güçlü değil.Daha çok parası olan kişilerin 2. buildi.Kasarken yaşayacağınız tek zorluk yatmanız olabilir.Paranız yetiyorsa oynayın.
Wizzard-Oyunun en fazla vuran yapılandırması.Solo olarak kasılması zordur bu yüzden bir çok kişi light armor kullanarak oynar.Bilenler için kasması kolaydır sadec 2 skill ile oynarsınız.
Warlock-Sadece warlock kullanmak bir eziyettir.Bir çok kişi ikinci build olarak kullanır.Arada yeni çar açıp full int warlock yapan arkadaşlar dayanamayıp kesin bırakmıştır.
Bard-Her ne kadar buffer olarak bilinse de bard'da attacker olabilir lakin 60 lewele kadar sabretmelisiniz yoksa Bard'ın eğlencesini anlayamazsınız.Yinede bir wizzard olamaz
Cleric-Bu çar sadece bufferdır.Sadece bomba skill'ine güvenmeyin İNT olmasına karşı attackları az vurur.Heyecan için dahi olsa solo denemeyin

Bu anlattıklarım dışında islam ırkıda var ama ne kadar bu sene gelicek diye ümit etsekte gelmedi.Kim bilir belki joymax oyunun tüm haklarını satarsa yapımcıların elinden göreceğimiz ilk iş bu ırk olurdu. .1608349961349.jpeg

* Şimdi geldik işin kıyafet kısmına,bir çok kişinin yanılğıya düştüğü bir konudur,mesela garment giyeyim hızlı koşayım yada wizzard açtım heavy armor giyeyim yatmam mevzusu.Eğer armor giyen bir wiz görürseniz o kişiyi görmezden gelin.

Kıyafet seçerken özellikle çin karakterlerde,yapılandırmanızda yapıcağınız build'de reinforce'a önem verin.Sizin bildiğiniz gibi pwp de işe yarayan yöntemlerden ayrı olarak reinforce''Takviye'' karakterinizin vuruş gücü ile alakalıdır.Misal olarak STR Blade kasıcaksınız vuracağınız yetenekler phy olduğundan kesinlikle ama kesinlikle ARMOR giymelisiniz.Bu benim aklımı uzun süre kurcalayan bir konuydu,oyun içinde özellikler kısmında hiçbir etkisi gözükmüyor o zaman insanın bir durup düşündükten sonra aklına ilk şu gelmesi gerekiyor.3 tane kıyafet türü var en iyisi pro veya garmentse bu adamlar bu armoru neden kaldırmıyorlar :ROFLMAO: lakin sizlerinde bildiği gibi kıyafetlerde phy ve mag takviyesi bulunuyor ve buna ek olarak reinforce yazısında def kelimeside geçmiyor.Buna göre bu etkiler sizlere genel olarak phy ve mag takviyesi sağlıyor.Bu aslında mantıklı olan yöntem çünki pwp yapmak istediğiniz kişi mag vuruyor diye sizin üzerinizde garment taşımanız çok saçma olurdu.Her ne kadar giydiğiniz ekipmanda phy ve mag def değerleri bulunsada reinforce meselesini yabana atmayın.Ayrıca Bow ve Hybrid çarlarda kesinlikle Protector giyin çünki bow doğuştan hybrid özellikleri taşır.Bunlara ek olarak light armor giyen wizler phy def için giyselerde kullandıkları kıyafetler buff buildi olan clericlerinde kullandığı ekipmandır.Bu yüzden çok az olsa gözle görülür etkiler yaşayabilirler.

maxresdefault.jpg

3-İŞİN KASILMA KISMI..

Sizlere tüm bu bilgileri aşıladıktan sonra gelelim işin ne yapıcaz sorusuna.Silkroad'da eski tür kes level atla tarzını mantık yok,özellikle EU olarak bahsettiğim serverlarda görev yapmanız şart.Şehir içinde başlayacağınız görevleri karakollar vasıtsı ile hızlıca halledebiliyoruz.Bunu artık herkes biliyor lakin bilinmeyen bir nokta var buralardan elde edebileceğiniz,COİNLER.

Bir çok sonradan başlayan kişiler bu hatayı yapıyor ve coinleri biriktirmiyorlar.Coinleri düşük seviyede biriktirip 8 dg sun itemlerle 70 levelde üstünüzü tamamlayabilirsiniz.Karakol görevlerini takip ederek Manuel dahi çarınızı kolayca 70 yapabilirsiniz.Bu sınıra ulaşmak sizin oynayışınıza bağlı olarak bot ile veya botsuz 1 hafta içinde 70 ulaşabilirsiniz,kulağa garip geliyor değil mi?
Fakat 70'e kadar sadece görev ile kasılıcağınızı düşünmeyin 30 lewelden itibaren tek yıldız FGW lere gidip sürekli faded düşürmeye bakın çünki görevlerden alabileceğiniz sp sadece 1 buildi yükselte bilecek kadar veriliyor.Ne yaparsanız yapın sadece o Fadedleri toplayıp kullanın bunlar sizi 70 ve üzerine kadar idare eder.

70 level olduktan sonra asıl mesele başlıyor yani gold sistemine geçiş.Lütfen gold için kesinlikle para harcamak zorunda olduğunuzu düşünmeyin burada biraz sabırlı olmanızda kesinlikle fayda var.Önce 8 dg itemlerinizi sun olarak dizdiniz 67 level üzeri seviyeye ulaştınız.Yapıcağınız ilk iş çarınızı 71 level üstü sakin bir slota bırakmak ayrıca size hediye olarak verilen domuzcuğuda artık burada kullanabilirsiniz.Yerden mob başına aşşağı yukarı sizlere 350-550 arası gold ve ekipman düşücek burada ne kadar fazla kalırsanız sizin için o kadar iyi,çarınızın yatıp kalkmasınız exp kaybetmesini önemsemeyin sadece size verilen ücretsiz potların ve sun setinizin keyfini çıkarın,biliyorum bu aslında hepimize işkence gibi geliyor lakin 71 levelde yaşayacağınız zorluk bunun yanında bir hiç kalıcak,onun için bu zorluğa gözünüzü yumun 30 tl gibi bir fiyata phbotunuzu çekin ve sadece başka şeylere odaklanmaya çalışın

Az çok bir miktar gold biriktirdiniz ve 71 oldunuz artık işin aktivite kısımlarına girdiniz hergün şehirde düzenlenen arenalara kesinlikle gidin ayrıca 71 den sonra tek yıldız FGW leri sürekli dönmeye çalışın inanın aslında kart düşürmek sanıldığı kadar eziyetlik bir durum değil.Ayrıca FGW uniqlerinden çıkan fadedleri satıp gold kasabilirsiniz bir çok orta yüksek seviyedeki kişilerin sık sık sp ye ihtiyacı oluyor bu yüzden bunları toplayıp piyasaya göre satmanız sizin için çok karlı olucak

FGW düşen Flame Mountain kartlarıda değerli o yüzden bu kartları ilk önce kendi üstünüzü tamalayıp kalanları konsiyeye koyarsanız paranızı çıkarabilirsiniz.Oyunda olmasanız dahi konsinye sizin yerinize bu kartları satacağı için kolayca isinize odaklanabilirsiniz.71 levelden itibaren Lamb görevleriniz aktif olucak her gün 71 level 4 mob keserek 1 lamba düşürün ve görevi teslim edin,laki sakın ama sakın lambaları 70 levellerde cine teslim etmeyin teslim etmek için beklemeniz gereken seviye 91 veya 101 level arası eğer bu seviyeler arası görevleri teslim ederseniz sizlere 10 veya üsyü derece itemler verecek,özellikle 10 derece itemler 11 derece itemlerden daha fazla para edebiliyor.FGW lere gittiğinizi varsayarsak 9 dg sun bir item'e eninde sonunda sahip olabileceksizi,bununla birlikte 81 levelden sonra gideceğiniz FGW lerde ise 10 dg bir itemide elde ederseniz.Bunun sizlere çok faydası olucaktır.Oyunda sizin içi sürekli botta durma mevzusu olmayacak bu aralar sizler için oyunu gerçekten oynadığınız bölümler de olucak.

Şimdi 70 den sonra karakol görevleriniz tamamlanıyor.Yani artık görevlerden alıcağınız expler daha düşük olmaya başlayacak,wing taxi bulabilirseniz çok şanslısınız.bulamadığınızı farz edersek yapmanız gereken görevler öncelik olarak roc mountain de olmasına özen gösterin jangan cave görevlerinin aksine roc mountain görevleri daha fazla exp veriyor.''70 levelde 2m exp veren görevler hangi joymax çalışanının fikriydi acaba''
70 levele kadar kastığınız o kısa sürenin aksine 71 den sonra yavaşlamaya başlayacaksınız ama sakın endişelenmeyin 76 lık weapon'nunuzu aldıktan sonra tekrar bir çıkışa geçiceksiniz.Bu arada ne olursa olsun sürekli görevlerinizi yapmayı ihmal etmeyin.Oyunun mantığı görev yapmak üzerine görevlerinizi eksiksiz yaparsanız kısa sürede level atlamaya devam edebilirsiniz.

maxresdefault.jpg

Geldik benim en nefret ettiğim Jangan Cave görevlerine,bu görevleri oyun sonu için yapmışlar sanki çünki yaratılan dungeon resmen bir eziyet, b1 .b2. b3. b4 derken yürümekten usanıyorsunuz,insanın keşke oyun burda bitseymiş dediği de oluyor.Görev bakımından en eziyet çekebileceğiniz bölge burası,bu durumları yaşamamak için cavede fazla exp veren görevleri seçip sadece o görevlerle uğraşmanız en iyisi olur.Ayrıca zar zor 95 level olduysanız işin yarısını hallettiniz demektir.95 olur olmaz Blue berzerk görevini yapmanızı tavsiye ederim çünki ne kadar erken yaparsanız,kasarken sizlere faydasıda o kadar uzun olur.101 level mob party bulamamanız neredeyse imkansız gibidir lakin yinede bulamazsanız.Jangan cavenin kahrını biraz daha çekeceksiniz .Zar zor 99 oldunuz alexandria ya geçip yavaş yavaş görevlerinize orada devam edin ayrıca FGW leride sıksık yapmayı aksatmayın son FGW den çıkaracağınız bir a yada b power silah sizi hem idare edebilir hemde size güzel bir gold kazandıra bilir.Oyunun uzun kasılma kısmı 101 de başlıyor 101 den 120 ye kadar olan kısımları görevler ile atlayabilirsiniz ayrıca 120 level job kasmak için en uygun seviyedir.Miror da geçireceğiniz uzun sürelerde job ile kasılırsanız hem job'unuzu yükseltirsiniz hemde exp ve gold kasarak keyfinize bakarsınız arada Mirror daki uniqlere gidip azda olsa exp ve dost itemları çıkarmanız mümkün.İşin 120 üstü cidden çok karanlık,kafanızda 120 üstüne çıkma hevesi varsa devam edebilirsiniz lakin bu iş zamanınızın çoğunu alıcak özellikle 130 sonrası şuan ki düzende tam bir eziyet.Bunları kesin göze alıyorsanız çüzdanınızı çıkarmak zorundasınız.Vip buff premium evcil hayvan devil fate fortune proflar derken sizlere yüklü bir miktara mâl olucak.Bu aşamadan sonra oyunun en iyisi ben olucam tribine girerseniz ve boşuna kendinizi kaptırırsanız.Artık kendinizden hariç ilgilenmeniz gereken bir sanal karakter olucak,ancak oyunu oyun gibi oynarsanız fazla para harcamadan yavaş yavaş yükselttiğini bir çarınız olucak seçim sizin

Evet.Sizlere uyarımı da yapmak istiyorum bu bir rol yapma oyunudur.Yaptığınız rol asıl kişiliğinizi çirkinleştirmesin..

maxresdefault.jpg

Ekli dosyalar

• 1608349938201.jpeg
    1608349938201.jpeg
    11.4 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:
Eline sağlık güzel bi forum olmuş. Yeni başlamak isteyen arkadaşlara tavsiyem, Avrupa lokasyonlu sunucularda başlaması (Her ne sebep olursa olsun) nedeni ise eski sunucularda 5-6 saat beklemektense yeni sunucularda en fazla 1-2 saat içerisinde oyuna girebilirsiniz. Solo ve keyif amaçlı oynamak isteyenler warlock/cleric tercih edebilir aşırı keyifli ve bu sisteme birebir olarak tasarlanmış (Botsuz dahi belli bir seviyeye gelinebilir). Ayrıca yeni sunucularda çok fazla item olmadığı için sonradan başlasanız dahi belli bir konuma rahatlıkla ulaşılabilir. Keyif, Job War, Unique, Fortress War, Dungeon gibi aktiviteler için oynamak istiyorsanız hazır seviyeli bir karakter almanızı, hatta mümkünse itemli karakter almanızı şiddetle öneririm ve çok daha karlı oluyor.

Örnek vermem gerekirse;

• Eski sunucularda bir şeyler yapmak istiyorsanız minimum gerekli char özellikleri: 15Degree+5 set, 15Degree+7 weapon, FLAG+S Devil, 100Level Job set gibi gibi böyle bir charın minimum tutarı 2500-3000$ (Eski sunucularda oynamadığım için tam fiyat bilmiyorum tahmini olarak yazdım. Oynayan arkadaşlar varsa bilgilendirebilir.)

• Yeni sunucularda bir şeyler yapmak istiyorsanız minimum gerekli char özellikleri: 15Degree weapon , 13Degree Legend set, 13Degree ACC, 100Level Job set böyle bir charın maliyeti 2000-2500 TL (Fiyatlar tahmini olmakla beraber, sunucudan sunucuya değişmektedir. Ayrıca item bulması zor olduğundan fiyatta artış olabilir.) dir.

Tabiki bu özelliklerin altındaki charlar ile de rahatlıkla oynayabilirsiniz. Bunlar sadece bir örnekti, bu özellikte karakterlere sahipseniz sunucularda rahatlıkla istediğiniz bir çok aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz. Ek olarak normal bir oyuncuysanız (Rank derdiniz yok ise) 2 ayda bir Silver Vip almanız yeterli olacaktır. 300 Silki oyunculara satarak veya silk item alıp stallda satarak (Bu seçenek çok daha karlı bunu öneririm) gold ihtiyacınızıda karşılayabilirsiniz ve eğer yeni sunucularda oynuyorsanız çok rahatlıkla yukarıda bahsettiğim itemlerin belli bir kısmını, oyuna ekstra para yatırmadan elde edebilirsiniz (Tabiki bu süreç biraz uzun olacaktır.)

Son düzenleme:
Çok güzel bir konu Hazırlamışsın
Şuan ben Aether'de oynuyorum ve Cuma-cumartesi günleri hariç oyuna 5., 10 , 20 dakika aralığında giriyor ,
Silkroad'a uzun süreden sonra yeniden başlayacak insanlara TRSro'yu öneririm, ayriyetten şunu da söyleyeyim, sıfırdan çar alırsanız hem zaman hem para konusunda kâra girersiniz , ama ben Sıfırdan kasmayı seviyorum diyorsanız kasın 😁
Ve bana göre oyuna fazla para yatırmam diyorsanız SS Nuker, STR Bow , İnt Spear, açmanızı öneririm , pvp seviyorsanız Wizard açmayın bence , çünkü wizardin pvpde iyi olması için setinin iyi olması lazım

Şöyle bir yorum getirmek istiyorum. Eski server olan bellonada oynuyorum. İtem fiyatları yeni serverlardan çok çok daha ucuz. Eaki serverlardaki oyuncu kitlesi, ya yıllar sonra başlayanlar ya da senelerdir o serverlarda olanlar.
Maddiyata gelirsek eu sunucuların şöyle sıkıntısı var(eriste oynadım daha önce) 12dg veya üstü bir itemi +7 bastınız diyelim, bunu bir üst dgye çevirmek için awaken gerekiyor. Eu sunucularda awakenler sadece silk ile satılıyor. Eski serverlarda bunlar hem silk ile alınabiliyor, hem de moblardan düşebiliyor. Setimizi silahımızı toplam 11 parça düşünürsek bu çok büyük bir maliyet elbette. Yeni sunucularda şarj sistemine küfretmemek için vıp almak gerekiyor illaki yoksa her relogta o kadar saat beklemek koyar adama. Tekrardan item fiyatlarına değineceğim. 2500-3000doları tlye çevirince 22bin lira yapıyor aşağı yukarı. Çeşitli forum sitelerindeki ilanlara bakabilirsiniz aşağı yukarı piyasaları öğrenmek için. Hem yeni hem de eski svde oynamış birisi olarak söyleyebilirim ki yeni serverlar pvp serverleri andırıyor bana, joymax ve jc insanları sağıyor. Eski serverlarda ticaret oyuncular arasında dönüyor. Çok olsun çarını vıpliyorsun 2 ay oyuna tekte giriyorsun. Sadece şu 2 haftada 5 kişi başladı bulunduğum servera, yani benim tanıştığım bu 5 kişi sadece. Kimisi çar satın aldı kimisi sıfırdan kendisi kasıyor. Global silkroad hala oynanmaya değer. İllaki bir şeyler yapabilmek için elinizi cebinize atmanız gerekiyor. Amacınız oyundan minimum paraya zevk alabilmekse ben eski serverları tavsiye ederim. 5-6 saat giriş süreleri çok görülebilir ancak oyuna girdikten sonra internetinizde sıkıntı olmazsa çarınız haftalarca oyunda kalabiliyor. İtemler deseniz yeni serverlara göre ucuz. Oyuna anında girim isiiyorsanız da 300 silk çekip çarı vıplersiniz bu kadar basit. Her mmorpg'de olduğu gibi silkroad da az da olsa cüzdana bakıyor arkadaşlar

Geri