• Merhaba Ziyaretçi sitemize hoşgeldin!
    Forumdaki içeriklerimizden daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from our content on the forum

GameGami Bilişim A.Ş. Tarafından Twitch Yayıncılarına İhtar !

onder

Onursal Üye
Onursal Üye
Server
KSRO 초원길
Merhaba, değerli Silkroad Online severler.

14 Mayıs 2021 tarihi itibariyle
Değerli ziyaretçimiz, bağlantı içeriğini görüntüleyebilmeniz için, Giriş yap veya Kayıt ol işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
platformu üzerinde "Private Silkroad (Korsan 🙃)" yayını yapan yayıncılara, GameGami Bilişim A.Ş. tarafından bir hak ihlali bildirgesi gönderildi. 48 saat sürecek olan bu uyarı, hangi sebepten dolayı yayıncılara iletildiği henüz bilinmemektedir.

GameGami Bilişim A.Ş. Tarafından İletilen Hak İhlali Bildirgesi

Screenshot_3 (1).png

Kişisel Düşüncem;

Uzun yıllardır International Silkroad Online (ISRO) oynayan biri olarak, çok az sürelerde Private ve TRSRO deneyimim bulunmaktadır. "Knight Online" da olduğu gibi Twitch üzerinde Private sunucuların yayınlanamaması için şirket, Twitch platformu ile ortaklaşa bir çalışmaya girdiğini düşünmekteyim. Şirket tarafından geç alınmış doğru bir karar olarak nitelendirebiliriz. Fakat hali hazırda TRSRO da oyun oynanışını etkileyen büyük eksiklikler, ilgisizlikler bulunurken böyle bir adım atıldığından. Başta Private oynayan oyuncular olmak üzere kendi oyuncularını da etkileyeceğini düşünmekteyim. Sonuçta TRSRO oyuncularının büyük bir kısmı Private sunuculardan gelmiş veya aynı anda iki sunucuda da oyununu devam ettiren oyunculardan oluşmaktadır. Bunun yanı sıra Private oyuncuları, Private sunucularını yayıncı yüzünden (Yayıncıların reklam konusunda etkisi vardır.) değil oyunun oynanabilirliğinden dolayı tercih ettiklerini düşünmekteyim. Şirket bu ihtarı Private sunucuları bırakıp, TRSRO oynayın diye yayımladığını düşünmüyorum, sadece hakkı olanı almak için böyle bir girişimde bulunduğunu düşünüyorum. Umarım şirket bu hamlesinin arkasından TRSRO için daha iyi güncellemeler sunarak oyuncuların ve yayıncıların kendilerini tercih etmesini sağlayabilir. Aksi halde bu hamle Private sunuculardaki oyuncu sayısını düşürmeyecek hatta TRSRO'dan tekrar Private sunuculara dönüşler artacaktır. Ek olarak belirtmek isterim ki ne TRSRO ne de Private sunucular ile aktif olarak alakam olmamasına rağmen, yayıncıların mağdur edilmesini doğru bulmuyorum. Sonuç olarak yayıncılar oyuncuların/izleyenlerin isteğine, zevkine, oyunun kalitesine göre izleyicilere içerikler üretmektedir.

İyi forumlar.

GameGami'nin en başta alması gereken tedbirleri aşırı geç bir şekilde alması beni gerçekten üzüyor.
Yani millet kazanacağını kazandı, vurkaçcılar gg müdahele etmiyor diye milleti daha çok dolandırdı say say bitmez adamların bu konu ile ilgili bu kadar geç müdahelede bulunması ya biri darmarlarına bastı yada gelirleri düştü 2 seçenek kalıyor aklıma gelen

Geç alınmış bir karar ama devamı gelirse ,etrafı temizler

Geri