• Merhaba Ziyaretçi sitemize hoşgeldin!
    Forumdaki içeriklerimizden daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from our content on the forum

Soru Silkroad Online Aeolus Sunucusu Hk.

onder

Onursal Üye
Onursal Üye
Server
KSRO 초원길
Merhaba değerli dostlar,

Başta «srolobby.com» üyelerinin bilgilenebilmesi sonrasında International Silkroad Online namı değer isro'ya başlamayı düşünen veya hali hazırda oynarken farklı bir sunucuya geçmeyi düşünen arkadaşların ön bilgi sağlayabilmesi, kafalarında bir şeyler canlanabilmesi amaçlı hazırlanmıştır.

Aeolus sunucusunda açıldığı günden bellidir oynuyorum (Eğitimimden dolayı senede sadece 1-2ay sunucuda aktifim.) daha önceki yıllarda cidden çok aktif bir sunucuydu. Bu sene (2020) tekrar oyuna girdiğim de ise «goldbot»'lar da aşırı artış olduğunu gördüm bu da aktifliği doğrudan etkilediği için aktiflik açısından ciddi bir düşüş olmuş durumda. 110capten bu yıla kadar geçen süre boyunca sunucuda goldbot minimum seviyede seyrederken (sunucu giriş süresi max 30dakika sürüyordu), bu yıl itibariyle gold botlarda ciddi bir artış söz konusu ayrıca sunucudaki goldbotların sahipleri (Büyük çoğunluğunu oluşturmaktadır.) oyunu tamamen gelir amaçlı oynadığından sunucumuzda ana charları mevcut değildir, Aeolus'ta kazanıp diğer sunucudaki ana karakterlerini besliyorlar. Sunucu giriş süresi 2020 yılı itibariyle min 1 saat 30 dakikadır. Bu süre günün farklı saatlerine ve haftanın farklı günlerine göre değişikenlik göstermektedir max 5 saat sürmektedir. Şuan oyundaki tek aktivite kale savaşıdır (Guildlerin kendi içlerinde düzenlediği aktiviteler'de mevcuttur.) ve savaşın aktif olduğu tek kale «hotan kalesi»'dir. Hotan kalesi için savaşlara katılan sayısı tahmini olarak 100 (?) kişidir, diğer kaleler gold botların guildi yani savaş olmuyor. Unique kesimi, rank olmadığından pek aktif değil kim denk gelirse o kesiyor. Party konusunda ise «free party»'ler çok az veya yok, olsa dahi «free party»'ler dolmuyor (1atack ve kastığı char ptde oluyor, yeni başlayan olmadığından durum böyle) bir şekilde 101+ olsanız dahi kendi 8/8'li partynizi kurmamış iseniz oyunda party olmadığından kasılamayacaksınız veya çok uğraşacaksınız. Her geçen gün birileri oyundan ayrılıyor bazıları gold botlardan bıktığı için (En başlıca sebep), bazıları rekabetin giderek düşmesinden dolayı bırakıyor vs. Kendi yorumumca birkaç ay sonra oyunda çok az kişi kalacak ve sunucu birleşimine gidilecek (Kali ile birleşebilir). Oyunda PVP maalesef yok sadece anlaştığınız arkadaşlarınız ile atıyorsunuz. Kısacası tek aktiflik Cumartesi günleri olan Hotan Kale savaşı onun dışında herkes botta oluyor, şehirlerde bile (Ana şehir Jangan ve stall sayısı cidden çok az) afk olmayan birini bulmak çok zor.

Aşağıda item piyasası hakkında biraz bilgi vermek isterim (Tamamı +0 +1 +2 itemler için geçerli olan fiyatlardır). 14 ve 15 degree itemler genelde Nakit ile satıldığından gold karşılıkları yoktur fakat tahmini olarak belirtmek isterim. Sunucuda 15Degree weapon, main charlarda mevcut (tahmini 50-60 adet vardır). 15d+15 olarak 2EU Weapon + 3CH Weapon olmak üzere toplam 5 adettir. 15Degree setli char sayısı 30-40 felandır, 15Degree ACC'Ye sahip oyuncu (Set olarak değil 1 Adet bile olanları dahil ediyorum) 10 karakter'de mevcuttur diye tahmin ediyorum.

ÖZET:

Toplam Aktif Oyuncu Sayısı (Tahmini Olarak) 200-300.
Gold Fiyatı 20-25TL.
Silk (Each) 20 m.
SS Grade Devil 10-15 Karakter.
Honor Buff 150-2000.
Aktif Guild Sayısı 4.

Set parçaları için (CH itemler bir tık daha pahalı);

• 11d nova&dest item 1-5m (genelde herkes yere atıyor satan yok)
  • 11d immo itemler 10-20m
  • 12d legendler 50-150m
  • 13d legendler 300-500m
  • 14d legendler 15-17b (bulunması zor, bazı parçaları satan hiç yok)
  • 15d legendler 60-75b (paranız olsa dahi satan olmadığından alamazsınız)

Acc için (CH itemler bir tık daha pahalı);

• 11d nova 100-150m
  • 11d legend 600-800m
  • 12d legend 800-1b
  • 13d legend 5-7b
  • 14d legend (satan olmadığı için bilmiyorum)
  • 15d legend (oyunda 10kişide var veya yok, yani bulunmaz)

Weapon (CH itemler bir tık daha pahalı);

• 11d nova 10-15m
  • 11d fight 50-100m
  • 12d legend 300-500m
  • 13d legend 1.2-1.8b
  • 14d legend 15-20b
  • 15d legend 60-75b

Shield (CH itemler bir tık daha pahalı);

• 11d nova 200m
  • 12d legend 500-700m
  • 13d legend 3-5b
  • 14d legend (çok nadir bulunduğundan bilmiyorum)
  • 15d legend (sunucuda 10'dan fazla bulunmaz yani satan'da yok)
Ekstra Merak Edileceğini Düşündüğüm İtemler;

• 100 Lvl Job set FB +3 = 10B
  • 120 Lvl Job set FB = 60B (Emin değilim daha fazla olabilir)
  • S Grade Devil 350-500 TL (TL ile dahi satan bulamazsınız)
  • STR/INT 2 Flag 10B (Biraz uğraşırsanız bulunma ihtimali var)
  • STR/INT 5 Flag (Oyunda çok nadir görülen itemler arasında, değerini bilmiyorum)
  • INT19 PET BUFF 10B
  • STR19 PET BUFF (Tam değerini bilmiyorum ama bulunması çok zor)

İyi Forumlar.

Son düzenleme:
Öncelikle ben başlamak isterim, Aeolus'ta ilk açıldığı günden bellidir oynuyorum(tabiki devamlı değil her sene 1-2ay) önceki yıllarda cidden çok aktif bir sunucuydu. Bu sene tekrar oyuna girdiğim de ise «gold bot»'lar da aşırı artış olmuş olduğunu gördüm bu da aktifliği doğrudan etkilediği için ciddi anlamda düşüş olmuş. Şuan oyundaki tek aktivite kale savaşı ve aktif savaşın olduğu tek kale «hotan kalesi»'dir. Hotan kalesi için savaşlara katılan sayısı tahmini olarak 100 kişi, onun dışındaki kaleler gold botların guildi yani savaş olmuyor. Unique kesimi pek aktif değil kim denk gelirse o kesiyor (bir uğraş yok yani). Party konusunda ise «free party»'ler çok az veya yok, olsa dahi «free party»'ler dolmuyor (1atack ve kastığı char ptde oluyor, yeni başlayan olmadığından durum böyle) bir şekilde 101+ olsanız dahi kendi 8/8'li partynizi kurmamış iseniz oyunda party olmadığından kasılamicaksınız. Her geçen gün birileri oyundan ayrılıyor bazıları gold botlardan bıktığı için, bazıları rekabetin giderek düşmesinden dolayı vs. Kendi yorumumca birkaç ay sonra oyunda çok az kişi kalacak ve sunucu birleşimine gidilecek (Kali ile birleşebilir). Oyunda PVP maalesef yok sadece anlaştığınız arkadaşlarınız ile atıyorsunuz. Kısacası tek aktiflik Cumartesi günleri olan Hotan Kale savaşı onun dışında herkes botta oluyor, şehirlerde bile (Ana şehir Jangan ve stall sayısı cidden çok az) afk olmayan birini bulmak çok zor.

Aşağıda item piyasası hakkında biraz bilgi vermek isterim (tamamı +0 +1 +2 itemler için geçerli olan fiyatlardır). 14 ve 15 degree itemler genelde Nakit ile satıldığından gold karşılıkları yoktur fakat tahmini olarak belirtmek istedim. Sunucuda 15Degree weapon, main charlarda mevcut (tahmini 60-80 adet vardır). 15d+15 olarak 2EU Weapon + 1CH Weapon olmak üzere toplam 3 adettir. 15Degree setli char sayısı 30-40 felandır, 15Degree ACC'Ye sahip oyuncu (Set olarak değil 1 Adet bile olanları dahil ediyorum) 10 diye tahmin ediyorum.

Toplam Aktif Oyuncu Sayısı (Tahmini Olarak) 350-400.
Gold Fiyatı 20-25TL

Set parçaları için (CH itemler bir tık daha pahalı);

• 11d nova&dest item 1-5m (genelde herkes yere atıyor satan yok)
  • 11d immo itemler 10-20m
  • 12d legendler 50-150m
  • 13d legendler 300-500m
  • 14d legendler 15-17b (bulunması zor, bazı parçaları satan hiç yok)
  • 15d legendler 60-75b (paranız olsa dahi satan olmadığından alamazsınız)

Acc için (CH itemler bir tık daha pahalı);

• 11d nova 100-150m
  • 11d legend 600-800m
  • 12d legend 800-1b
  • 13d legend 5-7b
  • 14d legend (satan olmadığı için bilmiyorum)
  • 15d legend (oyunda 10kişide var veya yok, yani bulunmaz)

Weapon (CH itemler bir tık daha pahalı);

• 11d nova 10-15m
  • 11d fight 50-100m
  • 12d legend 300-500m
  • 13d legend 1.2-1.8b
  • 14d legend 15-20b
  • 15d legend 60-75b

Shield (CH itemler bir tık daha pahalı);

• 11d nova 200m
  • 12d legend 500-700m
  • 13d legend 3-5b
  • 14d legend (çok nadir bulunduğundan bilmiyorum)
  • 15d legend (sunucuda 10'dan fazla bulunmaz yani satan'da yok)
Ekstra Merak Edileceğini Düşündüğüm İtemler;

• 100 Lvl Job set FB +3 = 10B
  • 120 Lvl Job set FB = 60B (Emin değilim daha fazla olabilir)
  • S Grade Devil 350-500 TL (TL ile dahi satan bulamazsınız)
  • STR/INT 2 Flag 10B (Biraz uğraşırsanız bulunma ihtimali var)
  • STR/INT 5 Flag (Oyunda çok nadir görülen itemler arasında, değerini bilmiyorum)
  • INT19 PET BUFF 10B
  • STR19 PET BUFF (Tam değerini bilmiyorum ama bulunması çok zor)
  • Oyun içerisinde 1silk 20M'den satılmaktadır.
Aeolus hakkında farklı sorularınız varsa cevaplayabilirim. Ayrıca bu konuyu asıl açma sebebim oynadığınız sunucular hakkında biraz bilgi verirseniz ben de sunucumu değiştirmek istiyorum (1. Yılını daha doldurmamış sunucular hakkında da bilgi verebilirsiniz fakat kendi adıma o sunucularda oynamam yani 1 yılını doldurmadan sunucu ne kadar aktif kalacağını kimse bilemez.)
Eris serverine gel zaten sürekli Ali'nin yayını izliyorsundur bilmen gerek :p

Ceres serverinde oynuyorum gold ve item piyasası aelous kadar yükseklerde değil ama çok canlı aktif oynayan sayısı da çok fazla ve sürekli bi pvp muhabbet dönüyor

Eris serverine gel zaten sürekli Ali'nin yayını izliyorsundur bilmen gerek :p
Dostum belirttiğim gibi 1 seneyi geçmeden aktiflik ne kadar kalır onu bilemiyoruz, tüm yeni açılan sunucuların olayını biliyoruz 110cap geldikten 1 ay sonra yeni sunucu açıldığı için çoğu kişi bırakmaya başlıyor önemli olan 140cap geldiğinde sunucuda kaç kişinin kaldığı, ne kadar aktif olduğu benim için

Ceres serverinde oynuyorum gold ve item piyasası aelous kadar yükseklerde değil ama çok canlı aktif oynayan sayısı da çok fazla ve sürekli bi pvp muhabbet dönüyor
Evet Ceres'i gerçekten merak ediyorum diğer sunucular hakkında bilgim var fakat Ceres'te gerçekten videolarda görüldüğü kadar aktif mi? Ayrıca item piyasası nedir, fw'lerde iş yapabilmek için gerekli min. karakter düzeyi itemleri nasıl olmadı vs. biraz bilgi verebilir misin?

Evet Ceres'i gerçekten merak ediyorum diğer sunucular hakkında bilgim var fakat Ceres'te gerçekten videolarda görüldüğü kadar aktif mi? Ayrıca item piyasası nedir, fw'lerde iş yapabilmek için gerekli min. karakter düzeyi itemleri nasıl olmadı vs. biraz bilgi verebilir misin?
Önder sana şöyle söyleyeyim ceres çok acayip bir dönemden geçiyor haftada bi +15 basılıyor nerdeyse ve her kalede fw oluyor geçen cumartesi janganda bile 3 guild vardı öyle düşün videolarda göründüğünden daha aktif diyebilirim :) fw de iş yapacak bi warior minimum 15 5 set 15 5 acc 15 7 twohand ve job set vs ile 8 bin tl ye bile bulamayabilirsin :) 15+4 acc set 2bin +7 2h 1000 lira zaten sete de 4.5 5 arası istiyorlar 120 job setler 500-600 arası :)

Önder sana şöyle söyleyeyim ceres çok acayip bir dönemden geçiyor haftada bi +15 basılıyor nerdeyse ve her kalede fw oluyor geçen cumartesi janganda bile 3 guild vardı öyle düşün videolarda göründüğünden daha aktif diyebilirim :) fw de iş yapacak bi warior minimum 15 5 set 15 5 acc 15 7 twohand ve job set vs ile 8 bin tl ye bile bulamayabilirsin :) 15+4 acc set 2bin +7 2h 1000 lira zaten sete de 4.5 5 arası istiyorlar 120 job setler 500-600 arası :)
Anladım çok güzel tam istediğim gibi ama bir anda 8-10bin TL yatıracak durumum maalesef yok :) Aeolus devam gibi duruyor. Senin charın durumu nedir.

Anladım çok güzel tam istediğim gibi ama bir anda 8-10bin TL yatıracak durumum maalesef yok :) Aeolus devam gibi duruyor. Senin charın durumu nedir.
benim ki orta düzey ama daha ziyade 10d king bi çar dizdim onunla takılıyorum diğer as çar 140 partide yatmayacak şekilde yeterli :)

Aeolus sunucusu hakkında sorularınız varsa bana ulaşabilirsiniz.

Geri